Solární energie je budoucnost, která se vyplatí. Stále však s sebou nese negativa

Solární energie je budoucnost, která se vyplatí. Stále však s sebou nese negativa

Solární fotovoltaické články nejsou totéž co solární panely. Lidé se to často mylně domnívají, ale není to pravda. Obojí jsou ale úzce propojené části solárního FV systému. Mezi oběma fázemi panuje rozdíl. Solární panely mění sluneční světlo na jinou energii, respektive na teplo nebo elektřinu. Panely přeměňují sluneční světlo na elektřinu pomocí solárních fotovoltaických článků. Všechny fotovoltaické články v jediném solárním panelu mohou generovat dostatek elektřiny pro napájení celého domova.

Investice do fotovoltaických článků se zdá jako rozumná investice. Slunce vyzařuje dostatek slunečné energie, aby pokrylo roční spotřebu lidí. Stejně jako u ostatních věcí i zde platí, že i přes své klady má i určité zápory. O co se tedy jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Náklady na vytápění sníží dostatečná izolace, úprava teploty a pravidelná údržba

Výhody

Hlavní a první výhodou je čistá a zelená energie. Díky tomuto zdroji energie neznečišťujeme životní prostředí a nepřispíváme tak k tvorbě skleníkových plynů. Další výhodou je jeho všestrannost, energii můžete získávat kdekoliv, například při cestách autem. I když ze začátku musíte investovat do zařízení, jeho provoz nestojí vůbec nic. Solární FV má důležitou roli v inteligentních energetických sítích. DPG jsou mimořádně šetrné k životnímu prostředí, protože pomáhají snižovat výrobu elektřiny v centralizovaných elektrárnách.

Zdroj obrázku: Freepik

Možná si vybavujete dobu, kdy nastal boom solárních panelů. V té době byly opravdu předražené, ale to se má změnit v budoucnu. Jaké jsou další přednosti? Především nízké náklady na údržbu, jednoduchá instalace a tichý provoz.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci stanovili optimální teplotu pro jednotlivé místnosti. Zbytečné přetápění zatěžuje nejen peněženku

Nevýhody

Problémy nastávají, když nesvítí slunce. Elektřinu nemůže přeměňovat, když prší, nesvítí slunce nebo je noc, což má další souvislost s horší spolehlivostí napájení. Máte představu o velikosti? Pokud jste si mysleli, že jde o malé zařízení, jste na omylu. Ve skutečnosti se jedná o velké plochy.

Ačkoliv nároky na údržbu a další investice nejsou potřeba, problém nastává s křehkostí zařízení. Proto rozhodně doporučujeme zařídit si pojištění.

Zdroj: https://connects.world/solar-energy-advantages-and-disadvantages/