Starý telefon nemusí hned do šrotu. Pomůže pohlídat dům i příjemně probudit po ránu

Starý telefon nemusí hned do šrotu. Pomůže pohlídat dům i příjemně probudit po ránu

Všichni své mobilní telefony jednou za čas měníme. Většina z nás přitom staré zařízení jednoduše vyhodí. Než to uděláte, měli byste vyzkoušet jeden z originálních způsobů, kterými mu můžete dát nový život. Uvidíte, že ho můžete stále dobře využít, jestli vám jen trochu funguje. A jestli ne, tak se možná bude hodit na náhradní díly. Jak starý mobil využít?

Udělejte si z něj budík

Doby, kdy měl každý na nočním stolku budík, jsou dávno pryč. Pravdou je, že každý z nás budík ráno potřebuje. Nechte si starý telefon u postele a využívejte ho jen jako budík. Dejte si tam vtipnou písničku nebo vyzkoušejte aplikaci Pzizz, která vás večer příjemně uspí a ráno zase krásně vzbudí. Buďte kreativní a jistě přijdete na dobrý způsob, jak ráno vstávat.

Mohlo by vás zajímat:  Notebook z druhé ruky je důležité dobře prověřit

Domácí bezpečnostní kamera nebo chůvička

Starý mobilní telefon, tablet nebo notebook můžete snadno předělat na domácí kamerový systém. Stáhněte si aplikaci jako Presence nebo si můžete jednoduše nastavit Skype, aby přijímal hovory. Kdykoli si zavoláte domů, uvidíte danou místnost. Existují také aplikace, které fungují jako chůvičky pro děti. Stačí, když propojíte svůj starý telefon s novým, a nemusíte kupovat drahou chůvičku. Starý mobil můžete také využít jako:

  • čtečku knih,
  • dárek,
  • přehrávač hudby.
Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stránky se streamovaným obsahem zvyšují riziko napadení viry a odcizení citlivých údajů
Zdroj obrázku: Freepik

Nový foťák ze starého mobilu

Většina smartphonů má dnes již velmi dobré fotoaparáty, které můžete používat i na profesionální fotky. Jestli se chcete svého starého modelu zbavit, nechte si ho jen na fotky. Stáhněte si aplikaci na úpravu fotek a nezapomeňte je pravidelně zálohovat. Jinak ho můžete používat dál jen jako fotoaparát a nový model používat na všechno ostatní.

Poslední možností je recyklace

Dnes najdete na internetu nespočet lidí, kteří hledají staré notebooky, tablety a smartphony na náhradní díly. Zaplatí vám určitou částku a sami si z vašeho modelu vezmou to, co budou potřebovat. Další možností je úplná recyklace. Vraťte starý mobil do prodejny s elektronikou a oni se postarají o to, že budou využity všechny náhradní díly a zbytek se správně zrecykluje.

Zdroj: https://www.computerworld.com/article/2487680/20-great-uses-for-an-old-android-device.html