Správné nabíjení telefonu prodlouží baterii životnost a zlepší její výkon

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našeho života a během dne je potřebujeme neustále. Vybitý mobil je velká nepříjemnost. Nová zařízení obvykle celodenní nápor vydrží hravě, ale životnost baterie se začíná zkracovat prakticky v okamžiku, kdy mobil poprvé zapnete. Proto je důležité vědět, jak chytrý telefon správně nabíjet, abyste prodloužili životnost i výkon baterie. V konečném důsledku tak prospějete nejen svojí peněžence, ale i životnímu prostředí. V následujícím článku se dozvíte několik tipů, jak to udělat správně.

Mohlo by vás zajímat:  Google neustále shromažďuje osobní údaje. Vždy existuje bezpečnější alternativa

Používejte originální nabíječku

V první řadě je důležité používat originální nabíječku přímo od výrobce telefonu, nebo alespoň kvalitní nabíječku s certifikátem. Použití levných a nekvalitních nabíječek může vést k přehřátí telefonu, a dokonce i k požáru. To se týká zejména nabíječek koupených doslova za pár korun na levných čínských e-shopech, které jsou schopné dodat je až k vám domů levněji než tuzemské obchody. Navíc tyto nabíječky nemusí nabíjet telefon optimálně, což může vést k rychlému zkracování životnosti baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjejte telefon v optimálních podmínkách

Dalším důležitým faktorem je prostředí, ve kterém telefon nabíjíte. Je vhodné nabíjet telefon při pokojové teplotě, nikoli při extrémních teplotách. Při příliš vysokých nebo nízkých teplotách se baterie může rychle vybít, nebo dokonce poškodit. V létě nebo třeba na dovolené u moře je dobré nabíjet telefon až odpoledne a rozhodně ho nenechávat na sluníčku. Dále je důležité telefon nechat nabíjet až do úplného nabití, abyste maximalizovali výkon baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Zamknutá SD karta má snadné řešení. Žádná důležitá data se neztratí

Nabíjejte chytře

Posledním tipem je nechat telefon nabíjet bez přerušování a nepoužívat jej, když je v nabíječce. Kromě toho není vhodné používat telefon v době, kdy je téměř vybitý. Pokud telefon neustále vybíjíte a nabíjíte, pravděpodobně tím zkrátíte životnost baterie.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html