Instagram je skvělá aplikace, ale i žrout času. Spravujte svou aktivitu na pár kliknutí

Instagram je skvělá aplikace, ale i žrout času. Spravujte svou aktivitu na pár kliknutí

Máte účet na Instagramu? Tak proč nezkontrolovat svou aktivitu a zjistit, kolik času jste v aplikaci strávili.

Instagram je aplikace, kterou není třeba představovat. Její nadměrné používání může mít negativní dopad na zdraví. Naštěstí je vybavena správou aktivit, kde můžete sledovat strávený čas na mobilním zařízení. Pojďme se tedy podívat, jak můžete kontrolovat a spravovat čas strávený na Instagramu.

Strávený čas na Instagramu

Problémem mnoha uživatelů je příliš velká porce času strávená v aplikaci. Abychom zjistili, jak na tom jsme, stačí kliknout na svůj profilový obrázek v pravém dolním rohu, poté rozkliknout tři vodorovné čáry -> Vaše aktivita -> Strávený čas -> Správa času.

Mohlo by vás zajímat:  Kam schovat telefon, když kapsa chybí: možnosti jsou široké, stačí si vybrat

Zde máte na výběr nastavit si tři možnosti:

  • upozornění na přestávky,
  • denní časový limit,
  • upozornění.
Zdroj obrázku: Freepik

Správa a třídění obsahu na Instagramu

Ve svém Instagramu si můžete taky vybrat zobrazovaný obsah. Stačí opět najet do nastavení -> Vaše aktivita -> Fotky a videa. Zde uvidíte veškerý vámi nahraný obsah, který můžete různě spravovat. Můžete například u jednotlivých příspěvků vypnout komentáře nebo skrýt počet lajků. Můžete také dočasně nebo natrvalo odstranit své příspěvky, stačí otevřít fotku, kterou chcete, a po rozkliknutí tří teček zvolit Archivovat nebo Smazat.

Mohlo by vás zajímat:  Při výskytu vody v USB portu telefonu je důležité jednat rychle, ale opatrně

Napsali jste někde komentář, ale už nevíte kde? Nebo jenom chcete zkontrolovat ohlasy na svou odpověď? Vše najdete v nastavení v sekci Interakce. Můžete také zkontrolovat historii svého účtu, veškerých provedených změn v životopise a informace o svém profilu. Stejně tak se můžete podívat na historii vyhledávání a navštívených odkazů.

Vytvořte rovnováhu mezi Instagramem a skutečným životem

Instagram patří k nejpopulárnějším aplikacím, které jsou dostupné pro všechna mobilní zařízení (můžete jej spravovat i z počítače). Bohužel s popularitou jsou spojeny i negativní stránky a dopady na zdraví. Mnoho lidí tráví až příliš velkou porci času Instagramem, místo toho aby věnovali čas důležitějším činnostem. Můžete vyzkoušet výše zmíněné tipy pro správu aktivit, aby vás aplikace upozornila, že je na čase Instagram vypnout.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/check-manage-instagram-activity/