Odposlouchávání aplikacemi a následné cílení reklam lze zrušit přímo v Google účtu

Neustále se zvyšující úroveň technologií s sebou kromě výhod přináší také stinné stránky. Technologický pokrok usnadňuje práci i život, na druhou stranu, jak se vše začíná digitalizovat, jsou s tímto vývojem spojena také bezpečnostní rizika. Kromě hackerů na nás číhají také otravné reklamy, což není na první pohled zvláštní, ale ve skutečnosti je to děsivé, jelikož jsou vám tyto reklamy zobrazovány na základě vašich hovorů či aktivity prohlížení internetem. Jak zabránit tomuto způsobu špehování?

Mohlo by vás zajímat:  Anti-cheat software nedovolí ve hře podvádět

Princip odposlouchávání

Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, spoustě nainstalovaných aplikací a her jsme udělili souhlas, aniž bychom si přečetli celé znění podmínek. To může mít za výsledek špehování a zobrazování konkrétních reklam. Jedná se především o práci perfektně naprogramovaných algoritmů, které sledují, co říkáme, kde a jak se pohybujeme. Spousta, ale opravdu spousta dat tak putuje mezi koncovým serverem a naším telefonním zařízením. Speciální programy potom analyzují data, podle nichž nám zobrazují personalizované reklamy.

Neznamená to však, že bychom byli bezbranní v této situaci. K dosažení cíle stačí obětovat pár vteřin času. Metoda platí pro účty Google.

Mohlo by vás zajímat:  Děti potřebují v online světě chránit. Využít lze rodičovskou kontrolu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zůstat imunní vůči odposlouchávání?

Vše, co musíte udělat, je najet do nastavení svého telefonu. Odtud pokračujte dále na Google. Dalším krokem je nezbytné kliknutí na možnost Spravovat svůj účet Google, kdy na vás vyskočí možnost Data a soukromí, a poté Aktivita webu a aplikací. Zde zrušte možnost Zahrnout hlasovou a zvukovou aktivitu. Tímto způsobem deaktivujete odposlouchávání vaší aktivity a následné zobrazování nevyžádaných reklam na základě vaší aktivity.

Popravdě není asi žádný uživatel, kterého by uspokojoval tento způsob zobrazování reklam. Jednak zobrazení relevantního obsahu reklam působí spíše strašidelně, jednak tyto reklamy jsou zobrazovány docela dlouhou dobu. Zbavte se těchto reklam jednoduchým a výše popsaným způsobem.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/stop-google-android-listening/