Správná výslovnost GIF stále budí vášnivé debaty. Autor tohoto formátu má ale jasno

Správná výslovnost GIF stále budí vášnivé debaty. Autor tohoto formátu má ale jasno

Dnes se podíváme na často debatované téma. A tím je správná výslovnost pohyblivých obrázků. Vyslovuje se to jako GIF nebo JIF? Dnes se na tuhle otázku podíváme trochu blíže a pokusíme se dopátrat správné odpovědi.

Toto téma se čas od času někde objeví a diskuze okolo něj nemají konce. Lidé stále nejsou schopni se shodnout, jak se vlastně GIF vyslovuje. Ten, který s GIF přišel, řekl, že se to vyslovuje JIF. GIF je tady s námi již třicet let, ale nejrůznější dohadování o tom, jak se vlastně čte, ani za takhle dlouhou dobu nepřineslo výsledek, se kterým by se spokojili všichni. A proto tady stále máme dva tábory a každý si myslí, že má pravdu.

Mohlo by vás zajímat:  Emotikony dokážou konverzaci posunout i zazdít. Ne vždy je na ně správný okamžik

Existuje stránka, na které se tento problém řeší už roky

Na tuto problematiku dokonce vznikla i webová stránka, kde lidé píší své teorie o tom, jak GIF správně číst. Nebudete tomu asi věřit, ale těchto teorií jsou tam desítky tisíc a stále přibývají nové. Některé jsou opravdu zajímavé a mají myšlenku. Zbývající, jak už to tak bývá, jsou tam naprosto zbytečné a jejich autoři si myslí, že jsou zajímaví, i když napíšou úplnou blbost. Když se podíváme ale podrobněji, většina je pro možnost GIF.

Mohlo by vás zajímat:  Najděte ideální rovnováhu mezi online a offline světem
Zdroj obrázku: Freepik

Tvůrce jasně řekl, že správná výslovnost je JIF

Vrátíme se zpátky na začátek článku. Ten, kdo GIF vymyslel, jasně řekl, že se čte JIF. Pokud to tedy vezmeme z tohoto hlediska, pak vše ostatní kromě výslovnosti JIF je špatně. Tím by se měla pro jednou vyřešit otázka správné výslovnosti, jenže to je lidem málo a stejně budou nad tímto tématem trávit další dlouhé večery i v budoucnu. Tak či tak, jednou pro vždy máme díky autorovi GIF jasnou odpověď.

Mohlo by vás zajímat:  Praktické kódy pro iPhone: umožní blokaci hovorů i anonymní volání

Ať jste pro jakoukoliv možnost, je to vlastně jedno. Důležité je, že se za pomoci GIF obrázků můžeme všichni dobře bavit a o to přece jde, no ne?

Zdroj: https://time.com/5791028/how-to-pronounce-gif/