Spotřebu elektřiny v domácnosti sníží úsporné praní, nové osvětlení i přechod na zelenou energii

Ušetřit energii u sebe doma je ideálním způsobem, jak si ušetřit peníze a zároveň i přírodu. Jestli vám záleží na obojím, měli byste se naučit, jak snížit svou spotřebu. Stačí jen pár jednoduchých triků, abyste ušetřili tisíce korun každý rok. Naučíme vás, jak to můžete udělat. Není to vůbec náročné a většina těchto metod nevyžaduje žádnou finanční investici.

Žádná sušička

Máte doma sušičku? Přestaňte ji používat. Dokáže spotřebovat hodně energie. Hlavně, když ji používáte pravidelně. Jestli chcete snížit spotřebu, měli byste ji využívat jen během zimy nebo ji nepoužívat vůbec. Jednoduše pověste prádlo na věšák a nechte ho uschnout přirozeně.

Mohlo by vás zajímat:  Plyn při vaření ušetří i maličkosti. Roli hraje nádobí i velikost hořáku

Studená voda na praní

Snižte teplotu při praní a ušetříte také hodně energie. Ohřívání vody vyžaduje hodně energie, kterou musíte zaplatit. Stačí, když místo 40 stupňů budete prát na 30 stupňů a hned ušetříte. Prací prostředky jsou navíc dnes tak dobré, že na samotném prádle nepoznáte žádný rozdíl.

Zdroj obrázku: Freepik

Přejděte na LED žárovky

Tento tip vyžaduje trochu peněz, ale rozhodně se vám to vyplatí. Nákup LED žárovek uděláte jen jednou a vydrží vám po mnoho let. Navíc oproti klasickým žárovkám spotřebují o 90 procent méně energie. To na svém účtu rozhodně poznáte, protože svítíme všichni a každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Provoz lednice může být při správném používání mnohem úspornější

Solární energie

Přechod na zelenou energii je mnohem lepší pro naši přírodu. Když si pořídíte vlastní panely na střechu, bude vás to něco stát. Odborníci vám ale ihned řeknou, za jak dlouho dojde k návratnosti vaší investice. A můžete dokonce vyprodukovat více energie, než dokážete použít. Za to vám nakonec bude platit elektrárna. Jestli máte střechu, na kterou jde hodně světla, neváhejte.

Kvalitní izolace vám ušetří peníze

Starší domy bez zateplení stojí hodně peněz za vytápění během zimy i chlazení během léta. Jakmile provedete dobré zateplení fasády, můžete se těšit na mnohem nižší náklady za topení. Toto zlepšení chce také větší investici, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatí.

Zdroj: https://www.greenmatch.co.uk/blog/2020/03/how-to-save-energy-at-home