Sociální sítě nabízí zábavu i prostor pro realizaci. Snadno však naruší soukromí i zdravý spánek

Sociální sítě ušly od uvedení dlouhou cestu. Už to není jenom o komunikaci a sdělování lidem, co zrovna děláte, jak tomu bývalo dříve. Postupem času se Facebook nebo Instagram staly místem, kde můžete rozjet svou podnikatelskou kariéru. Existuje samozřejmě spousta dalších sociálních sítí. Jaké jsou výhody a naopak nevýhody těchto platforem?

Výhody sociálních sítí

Sociální sítě mají širokou škálu výhod, mezi ně patří například možnost oslovení lidí z celého světa. Můžete tak komunikovat s přáteli, již se přestěhovali jinam, nebo poznat naprosto nové lidi. Skvělou výhodou je okamžitá možnost komunikace, aniž byste museli na něco čekat. Stejně tak můžete sledovat zprávy, které se šíří velice rychle, a nemusíte tak čekat na ranní noviny nebo zprávy v televizi.

Mohlo by vás zajímat:  Mikroreaktory umožní využít jadernou energii kompaktním způsobem. Revoluční technologie slibuje nízké emise a bezpečnost

Sociální sítě nabízí skvělou možnost propojit majitele a další aktéry firmy se současnými zákazníky. Ve skutečnosti se zde nachází daleko více podnikatelů, než si myslíte. A proč lidé tráví nejvíce času na sociálních sítích? Může za to především zábava. Můžete se zabavit čtením různých novinek, článků, stejně jako interakcí s ostatními, hraním her a spoustou jiných věcí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Stejně jako na výhody zde narazíte i na nevýhody. Velice snadno se totiž můžete ocitnout v situaci, kdy vám sledování Facebooku a hltání každé zprávy můžou pěkně zavařit a udržet vás v bublině. Dříve jste lajkovali stránky, protože jejich název byl vtipný a ze začátku obsah příspěvků byl smysluplný, ale co nyní? Nyní se můžete setkat se spamem a obsahem, který vás moc nezajímá, takže kvalitu vystřídala kvantita.

Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky v historii ukazují, že v bezpečí nejsou ani největší společnosti

Ztráta soukromí a rozptýlení

Na sociálních sítích můžete velice rychle přijít o soukromí. Vkládáním informací, příspěvků, fotek a poloh si můžete zavařit a stát se terčem stalkerů, a dokonce i zažít kyberšikanu. Pokud se často díváte na mobilní telefon, aniž byste měli důvod (čas, odpověď na zprávu, neustálé dívání v nevhodných situacích), tak máte zaděláno na problém se závislostí. V takovém případě je potřeba si uvědomit, co děláte, abyste nezakrněli. V neposlední řadě byly zjištěny i problémy s nespavostí.

Zdroj: https://www.webtrainings.in/social-media-advantages-and-disadvantages/