Skupina expatů pomůže se v zahraničí rychle zorientovat. Není ovšem bez rizika

Skupina expatů pomůže se v zahraničí rychle zorientovat. Není ovšem bez rizika

Sociální síť Facebook obsahuje spoustu skupin. Pokud jste ale zaslechli o skupině expatů a nevíte, o co se jedná, čtěte dál. Tyto skupiny jsou na Facebooku pro téměř každé hlavní město. Jejich účelem je poskytnutí pomoci, informací a dalších interakcí pro lidi žijící v zahraničí. Pokud patříte tedy k expatům, zadejte tento název do vyhledávače společně s názvem města nebo státu, který vás zajímá, a můžete se připojit. Stejně jako jiné skupiny i tato skupina má své klady a zápory.

Buďte v centru dění

Pokud jste tedy přijeli nebo se přestěhovali do nového města, připojením se do skupiny expatů můžete získat benefity. Prvním z nich je získání užitečných informací o městě. Můžete se ptát na cokoliv. Od zákonů, bydlení až po ceny a nejlepší restaurace a další podniky. Odpovědi na sebe dlouho nenechají čekat, i díky velkému početnému zastoupení lidí v těchto skupinách. Další výhodou jsou zobrazované události. Abyste poznali nové město a seznámili se s novými lidmi, návštěva akcí je nejlepším způsobem. Zůstaňte v centru dění a navštivte různé akce, které bývají často zobrazovány v těchto skupinách.

Mohlo by vás zajímat:  Náklady na vývoj her rostou. Kompenzací jsou mikrotransakce i živý obsah
Zdroj obrázku: Freepik

Další výhody

V těchto skupinách také získáte info i o všech nekalých aktivitách a rady, jakým místům je vhodné se vyhnout. Můžete se také dozvědět, jak se chovat v krizových situacích. Můžete získat kontakty na různé právníky, zámečníky a další. Co dále ještě můžete čerpat z těchto skupin?

  • Informace o nemovitostech,
  • Ztráty a nálezy.
  • Pracovní nabídky a různé inzeráty.

Nevýhody

Ačkoliv jsme sepsali docela dlouhý seznam benefitů těchto skupin, ne všechny příspěvky musí být pravdivé, důležité je ověření faktů. V takových skupinách se vyskytují často tzv. trollové, kteří se vyžívají v šikanování a psaní nepravdivých příspěvků. Pamatujte také na to, že v této skupině může být kdokoliv a rady nejsou odborné.

Mohlo by vás zajímat:  Při napadení počítače virem je důležité postupovat správně

Pokud nemáte zabezpečený svůj účet na Facebooku, začněte tím, můžete se tak vyhnout nežádoucím zprávám. Kromě toho se vystavíte možným podvodům. Čím větší skupina je, tím více lidí, ale také potencionálních hrozeb v podobě podvodů a zlodějů zde můžete potkat. Buďte tedy obezřetní a chraňte svou bezpečnost.

Zdroj: https://negotiationisover.net/the-benefits-of-facebook-groups-for-expats/