Online nákupy jsou komfortní, ale také risk. Nenechte se napálit falešnými prodejci

Z pohodlí domova dnes nakupuje většina z nás. Stiskneme jen pár tlačítek a všechno můžeme objednat (oblečení, boty, drogerii, knihy, elektroniku i jídlo). Bohužel tento komfort s sebou nese v dnešní době velká rizika. Na internetu platíme často kartou, kterou mohou zneužít podvodníci. Možná si myslíte, že si na vás nepřijdou, ale kořistí se může stát každý z nás. Jak se proti tomu bránit?

Vždy se dívejte na název i popis produktu

Při nákupu z nového obchodu vždy použijte Google a snažte se vyhledat nejen daný produkt, ale také prodejce. Podle toho zjistíte, jestli jsou s ním spojené nějaké podvody, nebo se jedná o spolehlivý obchod. Jakmile bude mít někdo negativní zkušenost s daným obchodem, jistě se o tom na vyhledávači dozvíte.

Mohlo by vás zajímat:  Drony hrají důležitou roli. Uplatnění nacházejí ve vojenství i běžném životě

Podvodníci se snaží vypadat jako běžný obchod. Proto u nich také najdete obrázky a popisky produktů, které nabízí. Věnujte popisu pozornost. Mohou se v něm objevovat gramatické chyby, špatně napsané názvy značek apod. To jsou věci, které kvalitní obchod nikdy neudělá. Najděte si daný produkt i na jiných stránkách a ujistěte se, že je v pořádku.

Zdroj obrázku: Freepik

Recenze vám mohou hodně pomoci

Ohlasy dalších zákazníků jsou velmi cenné, když nakupujete z neznámého obchodu. Mohou vám jasně říci, jestli byli spokojeni a jestli vůbec dostali své zboží. Vždy si vyhledejte tolik recenzí na daný produkt a prodejce, kolik jen dokážete. Pozitivní i negativní recenze na produkt i obchod vám mohou pomoci, abyste se nenechali napálit šikovnými podvodníky.

Mohlo by vás zajímat:  S těmito aplikacemi se neztratíte. Vybírejte mezi nejlepšími offline GPS navigacemi pro Android

Směšné ceny a podivná naléhavost nejsou normální

Neuvěřitelně nízké ceny by vás měly varovat. Místo produktu za super cenu můžete totiž přijít o všechny své úspory. Jakmile se na webu objeví odpočítávání nebo vás prodejce nutí k okamžitému nákupu a rychlé platbě, je to znak podvodníka. Nenechte se napálit a vždy si ověřte, u koho nakupujete. Podvodníci jsou chytří, ale opatrným nakupováním se jim úspěšně vyhnete.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/14-tips-for-safe-online-shopping