Smazaný příspěvek na Facebooku není navždy ztracený. Obnovit ho lze jednoduchou cestou

Smazaný příspěvek na Facebooku není navždy ztracený. Obnovit ho lze jednoduchou cestou

Už se vám určitě někdy stalo, že jste omylem něco smazali, ať už v počítači, nebo na nějakých stránkách, či sociálních sítích. V případě Facebooku a smazání příspěvku není třeba zoufat. Facebook disponuje funkcí, která vám pomůže obnovit již smazaný příspěvek. Nebudeme tedy zbytečně psát další řádky, pojďme se rovnou podívat, jak vrátit smazaný příspěvek.

Funkce Koš v iOS verzi

Když smažete příspěvek na Facebooku, ve skutečnosti nezmizí z platformy této sociální sítě. Místo toho se přesune do skryté složky s názvem K. Všechny „smazané“ příspěvky zůstanou v koši po dobu 30 dnů, než je trvale sám smaže nebo vy sami. Je to podobné jako v galerii v iPhonu, kde stejnou možnost máte i se smazanými fotkami a videy. Jestli teda omylem smažete příspěvek, máte stále šanci na jeho obnovu zhruba po 30 dní.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak se vypořádat se ztrátou mobilního telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak obnovit smazané příspěvky z webu Facebook?

Proces obnovy smazaných příspěvků je obdobný také u zařízení Android, i když samotné umístění ikon se může lehce lišit. Na webovém prohlížeči najeďte na stránky Facebooku a přihlaste se. Po přihlášení najeďte na svůj profil a v pravé části rozklikněte tři vodorovné tečky a zvolte Archivovat. Pokračujte dále zvolením Koš v levém menu a zobrazí se vám seznam smazaných příspěvků. Jakmile narazíte na smazaný příspěvek, který chcete obnovit, rozklikněte další tři vodorovné tečky vedle samotného příspěvku a zvolte Obnovit do profilu.

Mohlo by vás zajímat:  Vodoznak v PDF dokumentu jde odstranit pomocí jednoduchých nástrojů a zcela zdarma

Rozdíl mezi smazáním a archivací příspěvku

Je důležité si uvědomit, jaký je rozdíl mezi archivací a smazáním příspěvku. Smazání příspěvku může být buďto trvalé, nebo dočasné po dobu 30 dní, dokud nebude trvale pryč. Archivované příspěvky můžete kdykoli zobrazit a obnovit.

Pozor ale, může nastat situace, kdy máte příspěvek s více fotkami a omylem smažete jednu z fotek, ta se nezobrazí v koši, ale bude permanentně smazaná. Pokud byste smazali celý příspěvek, tak jej najdete v koši. Proč tomu tak je, není zcela jasné, ale dávejte si pozor při jakémkoliv mazání.

Zdroj: https://techcult.com/how-to-recover-deleted-facebook-posts/