Skryjte své konverzace před zvědavýma očima. V iPhonu existuje hned několik možností, jak soukromí chránit

Skryjte své konverzace před zvědavýma očima. V iPhonu existuje hned několik možností, jak soukromí chránit

Zatímco Apple pracuje na funkcích ochrany osobních údajů pro textové zprávy, pojďme se podívat na tipy, jak tajně konverzovat na vašem iPhonu. Nově jste si mohli všimnout, že Apple nabízí možnost skrytého alba, kam se dostanete pouze přes ověření. Co se týče zpráv, takovou možnost ještě nemáme, ale můžete začít třeba tím, že si přejmenujete kontakt. Můžete tak odradit potencionálního zvědavce. Úpravu změníte v kontaktech, kde si vyberete daný kontakt a učiníte přejmenování.

Vypněte si náhledy a skryjte upozornění na konkrétní vlákna

Chcete udržet své soukromí v případě, že půjčíte svůj telefon někomu jinému nebo jej nemáte zrovna u sebe? Nastavení telefonu naštěstí umožňuje volbu vypnutí náhledu zpráv a skrýt tak textové zprávy na vašem iPhonu. Tímto způsobem se zobrazí pouze jméno kontaktunázevSMS“ nebo název konverzační aplikace. Změny provedete v Nastavení -> Oznámení. Ze seznamu vyberte aplikaci pro zasílání zpráv. Poté klikněte na Zobrazit náhledy -> Nikdy.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube nabízí zablokování vybraných kanálů i konkrétních videí. V nabídce se přestanou zobrazovat

Někdy může vzbudit nechtěnou pozornost i horká konverzace s někým, s kým si píšete často a dlouho. Pro skrytí vlákna konverzace postačí najet na kontakt a vybrat možnost Skrýt upozornění.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte mizející inkoust

iMessage je komunikační aplikace mezi uživateli iPhonu s podmínkou internetového připojení. Neviditelný inkoust (invisible ink) je efekt, který nabízí iMessage, a můžete jej přidat do svých konverzací. Změní váš text na rozmazané částice dočasným zobrazením. Zkrátka, jedná se o skvělý efekt, který zabrání nejednomu zvědavému pohledu. Chcete-li použít tento efekt, napište zprávu a poté stiskněte dlouze Odeslat. Vyskočí na vás hned několik možností, z nichž si vyberete právě neviditelný inkoust.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s budíkem na chytrém telefonu vyřeší restart telefonu nebo úprava aplikace

Chraňte si své soukromí

Od iMessage se přesuneme k aplikacím třetích stran, jako je WhatsApp či Messenger. Zde si můžete nastavit otevírání náhledů zpráv pouze přes Face ID. Stačí najet ve WhatsApp do Nastavení -> Účet -> Soukromí -> Zámek obrazovky a zapněte možnost Vyžadovat Face ID. Můžete zapojit i svou fantazii a rozvíjet konverzaci prostřednictvím Poznámek. Klidně můžete využít snímku obrazovky a jeho vložení do poznámky, kterou zamknete.

Ať už si vyberete jakýkoliv výše zmíněný způsob nebo další možné varianty, nezapomínejte opravdu na své soukromí. Nikdy nevíte, kdo s nimi jak může naložit.

Zdroj: https://www.techradar.com/how-to/how-to-hide-messages-on-your-iphone