Notebook už možná brzy nahradí jiné alternativy. Pro mnohé ale stále zůstává nejlepší volbou

Během posledních let se staly notebooky preferovanou koupí v oblasti počítačů. Pouze za rok 2019 bylo celosvětově prodáno 166 milionů notebooků, zatímco ve stejném období bylo prodáno pouze 88 milionů stolních počítačů a očekává se, že tento rozdíl se bude do roku 2024 zvětšovat. To ale neznamená, že je notebook tou správnou volbou, pojďme se tedy podívat, proč vlastně notebook už nebude brzy potřeba.

Proč si lidé kupují notebooky?

Co za tím stojí? Mezi největší výhody oproti stolním počítačům patří jejich hmotnost, velikost a přenosnost. Typický moderní notebook váží okolo 2 kilogramů, takže je velice snadné jej brát s sebou, kamkoliv jdete. K čemu vlastně lidé své notebooky používají?

  • Hudební produkci,
  • střihu videa a filmům,
  • zpracování textu,
  • hraní her,
  • pasivní zábavě.

Pokud hlavně často cestujete, je notebook nezbytností, už jen kvůli výše zmíněným důvodům, ale nejen kvůli nim. Zda tomu tak bude i nadále, uvidíme.

Mohlo by vás zajímat:  Ztráta významného klienta je pro každého freelancera velký problém. Nepropadejte panice, chopte se nové příležitosti
Zdroj obrázku: Freepik

V čem strádá notebook?

V rámci přenositelnosti předčí notebook tablet. Tablety jsou lehčí, přenosnější a navrženy tak, aby je bylo možné používat i na cestách. Kromě toho mají větší výdrž baterie, aplikace jsou levnější než počítačový software a mohou se pochlubit funkcemi, jako je dotykový vstup, pohybové senzory, data GPS a vestavené kamery.

Co se týče produktivity, tak je určitě lepší stolní počítač, i kvůli hodnotě, ergonomii a velikosti obrazovky.

Přednosti notebooku

Notebook je univerzální, co se týče propojení kabelem HDMI, přenesení dat na USB flash disk, připojení k tiskárně nebo vložení SD karty. Oproti tabletům disponuje notebook velikou kapacitou. Diskové jednotky už se sice moc nevyrábí, ale pořád najdou své využití, zejména při instalaci různých softwarů, hlavně poslouží k vypalování CD, které pak můžete použít jako hudební výběr. Každopádně dnešní doba se ubírá spíše do digitalizovaného obsahu a budoucnost CD/DVD je nejistá.

Zdroj: https://www.geeksforgeeks.org/advantages-and-disadvantages-of-laptops/