Sdílejte svou polohu s kýmkoli a kdykoli. S Google Maps se ve světě neztratíte

Jste na cestách a chtěli byste svým známým nebo rodině dát vědět, kde přibližně se nacházíte? V tom případě funkce sdílení polohy, kterou nabízí Mapy Google, je přesně to, co hledáte.

Povolte sdílení polohy

Než tuto funkci budete moci používat, tak ji nejprve musíte povolit v aplikaci Google Maps. V pravém horním rohu klikněte na ikonu svého profilu a zapněte možnost sdílení polohy. V dalším kroku vám vyskočí obrazovka s informacemi o tom, jak bude sdílení probíhat. Když nyní kliknete na „sdílet polohu“, pak bude aktuální pro každého, komu ji pošlete. Tím se rozumí vaše přesná poloha v reálném čase.

Sdílení polohy není nijak limitováno a je prakticky na neomezenou dobu. Tedy spíše, dokud tuto funkci sami nevypnete. Nemusíte se tak bát, že by sdílení skončilo v nejméně vhodnou dobu. Pokud byste tedy například chtěli, aby měl přístup k vaší poloze někdo po celý rok v kuse, tak to není problém. Vše, co k tomu budete potřebovat, je připojení k internetu, zapnutá funkce a odkaz, který pošlete dané osobě.

Mohlo by vás zajímat:  Úpravu souborů PDF umožní několik nástrojů. Všechny ale především vyzkouší naši trpělivost
Zdroj obrázku: Freepik

Vypnutí sdílení polohy

Pokud už nechcete, aby daná osoba měla přístup k vaší poloze, není nic lehčího než ji zase manuálně vypnout. Znovu si tedy otevřete možnosti pro sdílení polohy a vyberete „zastavit“. Tím okamžitě s danou osobou ukončíte sdílení polohy. Nemusíte se tedy bát, že pokud jednou nasdílíte svou polohu, budou k ní mít lidé přístup i nadále.

Můžete sdílet i odhadovaný čas příjezdu

Pokud se zrovna někam chystáte a hostitelé se už nemůžou dočkat, až dorazíte, pak jim můžete nově nasdílet i čas vašeho příjezdu. Vyberte možnost Sdílet průběh cesty a dejte sdílet. Daná osoba tedy dostane nejen vaši aktuální polohu, ale také přibližnou dobu, kdy k ní dorazíte. Tato funkce je výborná hlavně pro vaše známé, kteří se o vás bojí a chtějí mít dokonalý přehled o tom, kde přesně zrovna jste.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-share-your-location-in-google-maps