Samsung Galaxy je nabitý skvělými funkcemi, stačí je objevit. Chytré zařízení se uživateli maximálně přizpůsobí

Jednou z nejlepších věcí na zařízení Samsung je jeho kvalitně a bohatě vybavený software. Existuje několik užitečných nastavení, která můžete změnit, a funkcí, které lze využít k tomu, aby vaše zařízení fungovalo lépe. V dnešním článku se podíváme na nejdůležitější funkce, které byste měli ihned vyzkoušet, aby vaše zařízení bylo uživatelsky mnohem více přívětivější.

Oznámení se stala tak běžnými, že je často odsouváme pryč, aniž bychom se podívali, o jaká se jedná, přitom můžeme přijít o důležité informace. Nemějte obavy, Samsung s tímto počítá a umožňuje tak zachovat všechna oznámení v uplynulých 24 hodinách. Abyste zapnuli tuto možnost, dodržujte následující kroky. Otevřete Nastavení -> Oznámení -> Pokročilá nastavení -> Historie oznámení a zapněte ji.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě přístupového kódu do iPhonu je možné postupovat několika kroky

Odstraňte sdílené snímky obrazovky

Sdílíte často snímky obrazovky s ostatními uživateli, ale zapomenete na jejich smazání? Nevadí, Samsung vám může pomoci s tímto problémem a můžete si v Nastavení -> Pokročilé funkce -> Snímky obrazovky a záznam obrazovky nastavit „Odstranit sdílené snímky obrazovky“. Pamatujte, že panel nástrojů pro snímky obrazovky se zobrazí pouze na několik sekund po pořízení snímku obrazovky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovládejte svůj telefon pomocí gest

Telefon Galaxy je nabitý řadou opravdu intuitivních nastavení pohybů a gest, díky kterým je vaše zařízení uživatelsky přívětivější. Pro nastavení gest a zjednodušení najeďte do Nastavení -> Pokročilé funkce -> Pohyby a gesta. Můžete zde narazit na funkce jako:

  • Probuzení zvednutím: automaticky rozsvítí obrazovku, jakmile uchopíte telefon do ruky.
  • Dvojitým klepnutím zapnete obrazovku a dvojitým klepnutím vypnete obrazovku.
  • Můžete ponechat obrazovku zapnutou během sledování.
  • Dostanete upozornění při zvedání telefonu.
Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční levé tlačítko lze ve Windows 10 vyřešit vícero způsoby

Zlepšete si kvalitu zvuku

Úpravy v oblasti zvuku změníte v Nastavení -> Zvuky a vibrace -> Kvalita zvuku a efekty. Zde můžete pracovat s nastaveními Dolby Atmos, Ekvalizér, UHQ Upscaler. Každé nastavení poskytuje různé volby, sami uvidíte, jaké nabídky na vás čekají.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/useful-features-to-try-on-your-samsung-phone/