Místo jmen kontaktů jen čísla: známý problém v telefonu nabízí hned několik řešení

Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy vám došla zpráva, podíváte se na displej mobilního telefonu a najednou se vás zmocní pocit překvapení. Místo jména odesílatele vidíte pouze číslo. Na první pohled si řeknete, že se jedná o cizí kontakt, ale po rozkliknutí zprávy vidíte, že jste si s dotyčným psali, a to ještě nedávno, takže se vrátíte zpět na všechny zprávy a zjistíte, že u všech kontaktů nebo jen u některých vidíte pouze telefonní číslo místo jména. Nepanikařte, poradíme, co dělat.

Mohlo by vás zajímat:  Soubory na USB flash disku je možné ochránit několika způsoby

Zkuste restartovat mobilní telefon

Když už narazíte na tento problém, nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak jej napravit, je samotný restart telefonu. Tento proces už vyřešil leckterý problém. Pokud opět spustíte telefon a počkáte chvíli, ale problém nezmizel, zkuste přidat nebo odebrat kód země. Problém může spočívat v nesprávné předvolbě země u daného telefonního čísla. Například předvolba pro naši zemi je +420, ale pro uživatele z Velké Británie +44. Je tedy problém, když si uložíte číslo ve špatném formátu země, poté může dojít k nezobrazování jmen.

Mohlo by vás zajímat:  Při přehřátí notebooku je třeba postupovat správně
Zdroj obrázku: Freepik

V takovém případě najeďte do Kontaktů na svém telefonu a vyberte osobu, která se nezobrazuje správně, a klikněte na Upravit. Poté vyberte správnou předvolbu čísla dané země, aby se vám zobrazovalo jméno kontaktu, a potvrďte. Vše budete muset udělat přes Kontakty, jelikož Zprávy nerozpoznají telefonní číslo jako kontakt.

Možný problém s iCloud

Stačí synchronizovat své kontakty s účtem iCloud pro vyřešení této problematiky. Postupujte následovně: Nastavení -> Vaše jméno -> iCloud -> Zobrazit vše pod sekcí Aplikace využívající iCloud -> v seznamu vypněte Kontakty.

Mohlo by vás zajímat:  Nový typ hrozby cílí přímo na SIM kartu. Útočník zneužije telefonní číslo i mobilní data

Po chvíli na vás vyskočí zpráva, co dělat s dříve synchronizovanými kontakty, a zvolte Odstranit. Počkejte chvíli a poté Kontakty zapněte. Po chvíli možná budete vyzváni, zde zvolte možnost Sloučit. Nyní restartujte zařízení a měli byste mít vyhráno.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-fix-messages-showing-phone-number-instead-contact-name/