3 kroky, jak zrychlit líný Windows 11: spouštění systému bude otázka několika sekund

Každé zařízení a systém stárne, navíc pokud se o zařízení moc nestaráte. Čím více je tento rozdíl větší, tím větší frustrace se může dostavit. Není nic otravnějšího než zdlouhavé načítání Windows 11, které je doprovázeno ještě dalším čekáním při načítání spouštěných aplikací. Samozřejmě můžete předejít těmto potížím. Můžete vyladit systém až po výměnu starého zaprášeného disku.

Zakažte spouštěné programy

Jakmile se váš počítač spouští, spouští se zároveň spousta programů a aplikací. Zatímco některé jsou důležité, jiné jsou naprosto zbytečné a zpomalují samotný chod počítače. Mnoho spouštěných programů může zatížit paměť RAM a způsobit zpomalení počítače. Automatické spouštění těchto programů můžete bezpečně zastavit pomocí Správce úloh. Klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a zvolte Správce úloh. Pomocí tří teček vyberte možnost Aplikace při spuštění. Seřaďte seznam a zvolte Stav. U těch, které chcete deaktivovat, klikněte na tlačítko Zakázat.

Mohlo by vás zajímat:  Tablet je skvělý parťák na cesty i do práce. S pozitivními návyky bude fungovat dlouho na 100 procent
Zdroj obrázku: Freepik

Povolte rychlé spuštění

Rychlé spuštění systému Windows je užitečná funkce nejnovějších Windows 11. Bohužel je tato funkce někdy spojena s nepředpokládanými výpadky. Chcete-li povolit režim rychlého spouštění v systému Windows 11, musíte provést následující kroky:

  • Povolte režim hibernace a zvolte Terminál (Admin).
  • V terminálu zadejte příkaz „Powercfg -h on“.
  • Spusťte ovládací panely pomocí Start.
  • Systém a zabezpečení -> Možnosti napájení.

V nabídce na levém postranním panelu zvolte možnost Vybrat, co dělá tlačítko napájení. Vyberte možnost Změnit aktuálně dostupná nastavení. V nastavení vypnutí zvolte možnost Zapnout rychlé spuštění a uložte.

Upgrade hardwaru

Upgrade hardwaru je jednou z možností, jak zrychlit spouštění počítače. Upgrady SSDRAM mohou zrychlit spouštění počítače se systémem Windows 11. SSD jsou mnohem rychlejší než HDD, ale jsou dražší. Upgradujte SSD, ale pokud je to mimo váš rozpočet, upgradujte alespoň RAM ze 4 na 8 GB.

Zdroj: https://www.ionos.com/digitalguide/server/configuration/speed-up-windows-11/