Fotoaparát na Androidu nabízí snadné ovládání, rychlý přístup i všechny důležité funkce

Android je velice jednoduchý operační systém. Pokud jste ale patřili k majitelům Apple, můžete zpočátku zažívat stejnou frustraci jako uživatelé Apple, když přecházeli z Androidu. Každopádně není důvod, proč se obávat. V dnešním článku můžete zjistit, jak správně používat aplikaci fotoaparátu pro zařízení Android.

Aplikace fotoaparátu pro Android

Ve většině mobilních telefonů zařízení Android se aplikace nachází na domovské obrazovce, takže ji stačí pouze kliknutím otevřít. Pokud ne, existuje více způsobů, jak ji vyhledat. Jestliže nevidíte nic, na domovské obrazovce posuňte prstem nahoru ze spodní části obrazovky a procházejte aplikacemi, dokud nenarazíte na fotoaparát. Můžete také vyzkoušet vyhledávací lištu v horní části a napsat „fotoaparát“.

Mohlo by vás zajímat:  Nahrávat hovory na Android telefonu lze speciální aplikací, externím zařízením i využitím online služby

Jak používat fotoaparát na Androidu

Všechny mobilní telefony s operačním systémem Android mají možnost fotoaparátu, jenomže každá značka má jinou aplikaci, která obsahuje různé funkce. Kvalita se může lišit, ale vestavěné aplikace nabízí dostatek pro většinu uživatelů a existuje mnoho způsobů, jak zlepšit kvalitu fotoaparátu Android.

Pro pořízení fotky nebo videa stačí najet do aplikace, zvolit si režim foto nebo video a spustit spoušť.

Zdroj obrázku: Freepik

Úložiště

Během nějaké doby se změnil způsob ukládání médií v zařízení Android. Dříve existovala galerie, která byla součástí většiny zařízení Android, jenomže to už je minulost, nyní se fotky ukládají do aplikace Fostky Google. Ve většině případů, když hledáte obsah, který jste nedávno zachytili, můžete k němu přistoupit otevřením aplikace fotoaparátu a klepnutím na ikonu obrázku v pravé dolní části obrazovky. Tím se dostanete do galerie po jednotlivých souborech, kde si můžete prohlížet jeden obrázek nebo video najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Pod mořskou hladinou bylo otestováno první datové centrum. Microsoft sdělil první skvělé výsledky

Pořizování fotek či videí je na zařízení Android jednoduché, může však nastat problém s uložením objektu. Stačí kliknout na ikonu v pravém dolním rohu aplikace fotoaparátu nebo otevřít Fotky Google. Přidáním zástupce Fotky Google si můžete usnadnit přístup do této aplikace a prohlížení fotek a videí.

Zdroj: https://digitalunite.com/smartphones-tablets/smartphones/android-phones/how-take-and-edit-photos-android-phone