Rok 2023 už vyhlíží Android 14. Uživatelé doufají, že se konečně dočkají vytoužených funkcí

Android 13 se teprve objeví na některých mobilních telefonech se systémem Android, ale v roce 2023 se má objevit dokonce Android 14. I když je Android skvělý a milujeme ho, stále v porovnání se zařízeními Apple zaostává v různých funkcích. Co bychom chtěli od nového operačního systému Android v tomto roce?

Operační systémy ušly dlouhou trasu od uvedení prvního chytrého mobilního telefonu na trh. Různými updaty bylo docíleno téměř dokonalého rozhraní, kterému ale v případě Androidu stále něco chybí. Můžeme zde například sledovat absenci skládaných widgetů. Tím by se tak mohl získat větší prostor na obrazovkách mobilního telefonu. S touto funkcí jako první přišel iPhone a telefony Samsung již tuto funkci mají také.

Mohlo by vás zajímat:  Editaci PDF souborů umožní osvědčené programy i online nástroje

Přizpůsobte si aplikace

Stále čekáme na funkci, která by uspala nepoužívané aplikace. Nikdo nemá rád, když zbytečně na pozadí běží aplikace, které nejsou používány. Tyto aplikace nejen že plýtvají baterii, ale také zabírají paměť RAM a zhoršují tak výkon. V obchodě Play sice najdete aplikace třetích stran, ale můžete se setkat s nechtěnými problémy. Dalším problémem je absence zamčení některých aplikací z preventivních účelů.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřme se nyní na baterii. U iPhonu můžete zjistit kondici baterie, jakmile se hranice přiblíží k 80 %, je na čase vyměnit baterii v tomto zařízení. Mobilní telefony se systémem Android tuto možnost bohužel stále nemají.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit falešnou microSD kartu je snadné. Nenechte se napálit, tyto znaky ji odhalí

Lepší přizpůsobení domovské obrazovky

Android je známý pro svůj výběr, ale ztrácíoblasti přizpůsobení, zde vyhrává iPhone, který má lepší přizpůsobení obrazovky uzamčení. Můžete změnit téměř cokoliv. Nejnovější One UI 5 od Samsungu se sice blíží iPhonům, ale ostatní zařízení Android strádá na těchto vymoženostech. Budeme tedy svědky lepšího přizpůsobení, nebo budeme dále čekat?

Lepší práce s fotografickým materiálem

Apple s příchodem iOS 16 představil novou užitečnou funkci v podobě izolace vyfoceného předmětu od pozadí a jeho možnost okamžitého sdílení s ostatními. Jeho výhoda spočívá v jednoduchosti použití.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/android-14/