Získejte přístup ke skupinám na WhatsAppu na jednom místě. Funkce komunity vše usnadní

Kdo by neznal aplikaci WhatsApp, patří k nejpopulárnějším aplikacím pro posílání zpráv a multimédií. Společně s Messengerem od Facebooku spadá pod společnost Meta. WhatsApp komunita je čerstvou novinkou na WhatsAppu. Umožňuje seřazovat skupiny chatu do různých skupin, složek atd. Jejich následná správa a přístup k nim jsou velice jednoduché. Pojďme se podívat, jak to vše funguje.

Jak fungují WhatsApp komunity?

Funkce komunity umožňuje spojit související skupiny do jedné složky. K této složce můžete přistupovat pouhým kliknutím a zobrazíte všechny skupiny spadající v ní. Můžete mít například komunitu pro všechny své školní skupiny, koníčky, práci atd. Představivosti se nekladou žádné meze a je čistě na vás, jak si uspořádáte své složky s komunitami. Každá komunita má omezení 50 skupin a se skupinami můžete libovolně manipulovat (přidávání nebo odebírání skupin).

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro bezpečí na internetu: pouhý antivirus už nestačí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytvořit komunitu WhatsApp na zařízení iOS a Android

Vytvoření komunity na WhatsApp je snadné. V závislosti na zařízení se může nastavení trochu lišit. Postup pro vytvoření komunity v zařízeních iOS je následující: Spusťte WhatsApp a přejděte na kartu Komunity. Zde klikněte na Nové komunity, zadejte název a popis své komunity a pokračujte dále. Vyberte skupiny, které chcete přidat do své komunity, jakmile máte vybráno, dokončete pomocí Vytvořit.

Vytvoření komunity na WhatsApp pro zařízení Android se mírně liší. Začněte spuštěním WhatsApp a přejeďte prstem doprava. Zde vyberte Nová komunita, zadejte název a popis své komunity na šipku směřující vpřed. Vyberte skupiny, které chcete přidat do své komunity, nebo vytvořte nové skupiny. Dokončete kliknutím na Vytvořit. Jakmile vytvoříte komunitu, budete mít rychlý a snadný přístup ke všem skupinám v ní. Můžete je také spravovat přidáním nebo odebráním skupin, změnou názvu, popisu a dalším nastavením.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání WhatsApp vs. iMessage pro posílání zpráv na zařízeních Apple

Uspořádání skupin pomocí komunity

Funkce WhatsApp komunita je skvělý způsob pro organizaci skupin a přístupu. Jednotlivé skupiny můžete připojit do jedné komunity. Správa komunit je velice snadná přidáním či odebráním skupin podle potřeby. Pokud je tato funkce jako dělaná pro vás, neváhejte a hurá do používání.

Zdroj: https://www.dignited.com/103162/whatsapp-communities-what-are-they-and-how-do-i-create-one/