Nízké teploty mohou chytrý telefon i zničit. Ochraňte své zařízení za každé situace

Jak chránit své mobilní zařízení před nepříznivými vlivy teplot? Například specifikace Apple uvádí, že provozní teplota iPhonu by se měla pohybovat mezi 0–35 °C. Podobné rozmezí uvádí většina mobilních telefonů, jelikož jakákoliv jiná teplota může poškodit Li-Ion baterii. V tomto případě prochází baterie chemickou reakcí, která ji zpomaluje a může způsobit dlouhodobé poškození. Může poškodit LCD a sklo by mohlo být o něco více křehčí, což zavání rozbitím, přinejmenším budete mít problém s provozem. Stejně jako vy sami jste vhodně oblečení a v teple, i váš mobil by měl být chráněný. Jak tedy ochránit telefon před mrazivým počasím?

Mohlo by vás zajímat:  Kybernetické útoky odhalují slabiny zabezpečení. Jejich analýza pomáhá hledat účinná řešení

Udržujte telefon v prostoru kapes blízko těla a nevytahujte ho zbytečně ven

Uložením mobilního telefonu do kapsy, ať už kabátu, bundy, mikiny, nebo džínů či tepláků, udržíte snáz teplotu, jelikož bude ohříván vlivem tepla vašeho těla. Rozhodně si dávejte pozor na přehřátí, kdybyste měli v plánu držet telefon v kapse delší dobu.

Když se pohybujete venku, neponechávejte telefon jen tak ležet na něčem nebo v batohu bez pouzdra. Může totiž hrozit narušení provozní teploty a klesnutí pod úroveň bodu mrazu. To samé platí, když jste v autě, nenechávejte telefon na palubní desce nebo jinde, i když parkujete v garáži, mráz zvenku pronikne dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Omezený počet znaků při psaní tweetů nemusí být překážka. Možností delšího textu je několik
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte příslušenství na maximum

Co si pod tímto pojmem představit? Jestli máte chytré hodinky na ruce a s sebou sluchátka, určitě využijte jejich pomoci. Chytré hodinky můžete používat ke čtení zpráv, kontrole trasy a dalších věcí, stejně tak sluchátka můžete využít ke komunikaci. Rozhodně stojí za to tato příslušenství využívat, jestli je vlastníte.

Pořiďte si obal

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit obal, to nemusíme ani rozebírat, že se jedná především o ochranu před rozbitím. Každopádně má další využití i v oblasti izolace před okolní teplotou. Určitě neváhejte a pořiďte si obal, který ochrání váš telefon před poškozením a nepříznivými teplotami.

Mohlo by vás zajímat:  Kryptoměny nabízí zajímavou investici, zároveň stále nesou riziko odcizení a pádu

Pokud se vám zařízení vypne při nízkých teplotách, tak jej nezapomeňte pomalu zahřát a poté zapnout. Před nabíjením vraťte telefon na normální provozní teplotu. Nechcete přeci přetížit baterii najednou, to by mohlo způsobit trvalé poškození.

Zdroj: https://www.advnture.com/how-to/phone-cold-weather