Rok 2022 znamenal pro krypto trh obrovský propad. Některé kryptoměny přesto vyletěly

Minulý rok byl pro krypto průmysl více než těžkým. Objevily se dokonce i krachy a bankroty, které znesnadnily růst jakékoliv kryptoměny. Narazit můžeme na výjimky, díky kterým některá aktiva zůstala nedotčena, anebo dokonce zlepšila svůj status. Jaké kryptoměny tak můžeme sledovat na těch nejlepších příčkách?

První tři příčky

Na první příčce se nachází Ethereum Classic, které využívá mechanismus proof of work, spoléhající se především na těžaře. Během sloučení Etherea, ke kterému došlo v roce 2022, přešel blockchain na proof of stake, což těžaře vystrnadilo z pozice nepostradatelných. Ethereum Classic lze stále těžit. Na začátku roku měl jeden ETC hodnotu zhruba 34 dolarů. Na začátku prosince klesla tato hodnota na 20 dolarů, ale ve srovnání s ostatními kryptoměnami se nejedná o dramatický pád.

Na druhé pozici se nachází XRP, i přes podané žaloby od SEC kvůli údajnému nezákonnému prodeji cenných papírů. Stejně jako u ostatních kryptoměn klesla hodnota XRP během roku 2022. Další kryptoměnou je BNB. Cena nezůstala imunní vůči pádům a skandálům, ale během prosince se jí začalo dařit, její hodnota vzrostla z 214 dolarů na 290.

Mohlo by vás zajímat:  Společnost TSMC vyvíjí 1nm čipy, které mají už brzy otevřít cestu k ještě lepším technologiím
Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké další si posvítit?

Kryptoměn je spousta, a tak nesmíme zapomenout ani na další. Většinou se jedná o ty, které nejsou vyloženě známé, jako je třeba Bitcoin nebo Dogecoin. Mezi další patří hlavně:

  • Lido DAO,
  • Binance USD,
  • Chiliz,
  • MATIC,
  • Uniswap,
  • Trust Wallet Token,
  • Cosmos.

Binance USD je stablecoin, jehož cena je vázána na hodnotu jednoho amerického dolaru. Pokud by tedy cena Binance USD prudce vzrostla či klesla, jednalo by se o velice špatnou zprávu. Účelem této měny je zůstat stabilní. Chiliz je zase projekt postavený na blockchainu Etherea, který se zabývá vývojem kryptoměn pro sportovní týmy. MATIC je polygonový blockchain, který se propojil s blockchainem Etherea. Nativní kryptoměnou Polygonu je MATIC s hodnotou 0,92 dolarů.

Zdroj: https://www.business2community.com/cryptocurrency/best-crypto-to-buy-in-the-crash