Ochraňte svůj chytrý telefon i během lyžování. Nárazy, mráz ani vlhkost mu neublíží

Lyžování je klasickou aktivitou během každé zimy. Zimní prázdniny si můžete s dětmi užít na svahu, aniž byste se museli obávat o svůj smartphone. Většina lidí ho nechce nechávat v nějaké šatně, kde se může ztratit. Zároveň ale neví, jak ho ochránit na sjezdovce. S tím vám naštěstí můžeme poradit. Stačí vám pár osvědčených triků a budete ho mít připravený a neustále po ruce.

Vodotěsné pouzdro a sáček jsou základní ochrana

V první řadě byste se měli postarat o fyzické bezpečí svého telefonu. Nárazy, nízké teploty i vlhkost ho můžou nenávratně poškodit. Nejlepší bude doopravdy kvalitní pouzdro s vodotěsnými vlastnostmi. Nemluvíme zde o pouzdru za pár korun. Nejlepší bude pevné pouzdro ve stylu OtterBox nebo LifeProof.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak zrychlit stahování v prohlížeči Google Chrome

Dalším důležitým prvkem bude obyčejný plastový sáček se zipem, který známe z kuchyně. Díky sáčku se k mobilnímu telefonu nedostane žádná vlhkost. Navíc se nebudete muset obávat, že na vás nebude displej reagovat, až na něj budete sahat promrzlými nebo mokrými prsty. Za každého počasí a při každé teplotě vám díky tomuto jednoduchému hacku bude fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Chytrý telefon jedině v náprsní kapse

Další, co musíte svému smartphonu poskytnout, je trocha tepla a pocit bezpečí. Asi to zní vtipně, ale je to pravda. Většina lidí ho běžně nosí v kapse u kalhot, ale ta bude první ohrožena, až spadnete na lyžích nebo snowboardu. Z tohoto důvodu byste ho měli raději umístit do vnitřní náprsní kapsy, kterou má prakticky každá zimní bunda.

Mohlo by vás zajímat:  Apple testuje nové telefony pro přechod na USB-C. Za rok se již s Lightning rozloučíme

Ochraňte svou baterii před vybitím

A nakonec byste se měli postarat o baterii mobilu. V první řadě vypněte všechny služby, které nepotřebujete. Wi-‍Fi, Bluetooth nebo LTE na sjezdovce jistě nevyužijete. Bohužel jde o věci, které budou snižovat kapacitu baterie. Díky vypnutí nepotřebných aplikací a funkcí vám baterie vydrží delší dobu, i když budete ve velmi chladném počasí.

Zdroj: https://www.tetongravity.com/story/ski/how-to-keep-your-cell-phone-working-while-skiing