Koupit kradený telefon je snadné. Nenechte se napálit, pravdu prozradí několik čísel

Koupit kradený telefon je snadné. Nenechte se napálit, pravdu prozradí několik čísel

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte telefon z druhé ruky, pak byste měli samozřejmě myslet hlavně na svou bezpečnost. Nejdůležitější informace hned po tom, zda telefon funguje, je informace, jestli není kradený. Tuto informaci si můžete během několika vteřin zjistit za pomoci aplikace Stolen Phone Checker.

Tato aplikace funguje naprosto jednoduše tak, že do patřičného políčka, které je zde připraveno, postupně můžete vložit jedinečné kódy, které má každý telefon originální. Jedná se o ESN, MEID nebo IMEI. Pokud po vložení jednoho z těchto údajů dostanete informaci, že je telefon kradený, pak rozhodně nic nekupujte a na obchod upozorněte, aby se nemohl napálit nikdo další.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte ty nejlepší funkce pro YouTube a užijte si sledování videí přesně podle sebe

V Americe si s kradeným telefonem nezavoláte ani nepošlete SMS

Třeba v Americe to funguje tak, že když máte kradený telefon, tak si ani nezavoláte. Telefony jsou zde napojeny na obrovskou databázi kradených zařízení, a pokud se jim nějaké z nich přihlásí do sítě, automaticky ho odstřihnou. Pokud je tedy váš smartphone nahlášený jako kradený, tak si nezavoláte do chvíle, než prokážete, že jste telefon neukradli a je opravdu váš.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte si poslat unikátní údaje od prodávajícího

Pokud tedy kupujte telefon přes nějakou bazarovou stránku nebo obchod s použitými telefony, pak si nikdy nemůžete být stoprocentně jistí, že telefon, který kupujete, není kradený. Proto si nechte zaslat jeden z ověřovacích údajů a zkontrolujte si sami, zda je telefon v pořádku. Zabere vám to jen několik málo vteřin a může vás to zachránit od zbytečných problémů. V nejhorším případě by vám ho mohli zabavit a peníze neuvidíte.

Mohlo by vás zajímat:  Díky emoji nejsou zprávy nikdy nudné. Jejich oficiální databáze se každým rokem rozrůstá

Podle všeho je asi pět procent všech telefonů, které najdete na bazarových stránkách, kradených. Vzhledem k tomu, že toto číslo je opravdu celkem vysoké na to, kolik telefonů je v oběhu, pak si opravdu vždy data zkontrolujte a ujistěte se, že je vše v pohodě.

Zdroj: https://www.theverge.com/2017/5/11/15624534/stolen-phone-checker-website-launches