Bezdrátová sluchátka jsou stále oblíbenější, mají ale i nevýhody, o kterých se nemluví

Bezdrátová sluchátka jsou stále oblíbenější, mají ale i nevýhody, o kterých se nemluví

Bezdrátová sluchátka získávají čím dál tím větší oblibu. Mají velkou řadu výhod, ale také nevýhod, o kterých se zase tak moc nemluví. My jsme se dnes podívali na ty největší výhody a také, co nám na bezdrátových sluchátkách nejvíce vadí.

U bezdrátových sluchátek můžeme očekávat pohodlí snad ve všech směrech. Nejsme nijak limitování délkou kabelu nebo kabelem samotným. Jsou určitě lépe přenosná, nikdy se nám v kapse nezamotají a při pohybu nejsme nijak omezováni. Ovšem mají i své nevýhody a v nich se nemohou rovnat sluchátkům drátovým.

Výhody bezdrátových sluchátek

  • Žádné kabely – Při pohybu se vám kolem krku nekroutí žádné zbytečné dráty, jelikož se tato sluchátka připojují buď za pomoci bezdrátového signálu, nebo Bluetooth. Jedním kliknutím tak spárujete sluchátka se svým zařízením a nejste nijak omezováni.
  • Přenositelnost – Přenášení je mnohem jednodušší s těmito sluchátky. Nikdy se nám nezamotají kabely a nezabírají zbytečně místo navíc. Navíc naprostá většina bezdrátových sluchátek je skládací, takže prostor, který zabírají, je obvykle opravdu minimální.
  • Funkce navíc – Spousta bezdrátových sluchátek je schopna se připojit k více zařízením najednou, což nám výrazně ulehčí život, pokud se připojujeme k více zdrojům. To se nám s kabelem nikdy nepodaří, jelikož jsme vždy limitování jen na jedno zařízení.
Mohlo by vás zajímat:  Karta na jedno použití umožní platit na internetu bezpečně. K pravým údajům se nikdo nedostane
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody bezdrátových sluchátek

  • Bezdrátový přenos zvuku není tak dobrý jako kabelem. Zvuk je přenášen rádiovými frekvencemi a do našich sluchátek je převeden do analogového zvuku. Co se týče kvality a přenosu, kabelová sluchátka zatím nebyla překonána. Tyto problémy se sice řeší stále lepšími audio čipy, ale pořád to nestačí.
  • Hmotnost – Obecně platí, že bezdrátová sluchátka mají v sobě více součástek, a proto jsou na hlavě těžší než jejich drátová konkurence.
  • Vybíjení baterie – Na rozdíl od kabelových sluchátek tyto musíme dobíjet, což zabere poměrně dost času, během kterého tato sluchátka ztrácí svou dominanci.
Zdroj: https://soundsightheadphones.com/guides/the-pros-and-cons-of-wireless-headphones/