Optimalizace disků znovu rozhýbe líný systém. Využít lze nejen nástroje Windows

Prohlížeč Neeva slibuje maximální ochranu soukromí bez sledování a reklam. Má však několik háčků

Víte o tom, že každé vaše vyhledávání na internetu je sledováno? Společnosti zabývající se reklamami jsou totiž schopny spojit každé vyhledávání s uživatelem, a dokonce i bez dalších údajů si o vás vytvořit až nebezpečně přesný obrázek. Bývalý šéf reklamního byznysu Google vytvořil nový vyhledávač bez reklam Neeva, o kterém tvrdí, že chrání soukromí a nesleduje nás. Jenomže existují důvody, proč byste ho neměli používat.

Vyhledávač Neeva

Zkušený zaměstnanec Google Sridhar Ramaswamy navrhl vyhledávač Neeva. Jde o vyhledávač, který je financován z předplatného místo z reklam. Tvrdí, že tím respektuje uživatele a chrání jejich soukromí. Představa výborná, protože ostatní vyhledávače vydělávají peníze sledováním uživatelů a poskytováním „relevantních reklam“. Pokud si Neevu předplatíte, neměli byste se obávat o své soukromí. Jenomže po přečtení zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek byste měli být na pozoru.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp nabízí skvělé funkce, které používání aplikace ještě víc zpříjemní a usnadní
Zdroj obrázku: Freepik

Neeva může předat vaše údaje, pokud je shledá vhodnými

Všechny online služby fungující v USA mohou být nuceny spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení a po předložení platného soudního příkazu buď předají podrobnosti a data, nebo je na protest vypnou. Rychlá kontrola zásad ochrany osobních údajů společnosti Neeva poukazuje na to, že předá vaše data v případě:

  • soudního příkazu nebo předvolání soudu,
  • ochrany vašich nebo cizích práv, majetku nebo bezpečnosti,
  • prosazování zásad nebo smlouvy,
  • vymáhání dlužné částky nebo pomáhání s vyšetřováním.
Mohlo by vás zajímat:  Veřejná Wi-Fi je nejkratší cestou do internetových pekel. Útok může přijít kdykoli

Neeva se stane v budoucnu placenou službou

Není žádným tajemstvím, že se Neeva stane časem placenou službou v ceně v rozmezí 2–20 dolarů podle předplatného. Specifikace platby za předplatné ještě nejsou předloženy, ale bude po vás chtít údaje kreditní karty. Každopádně tyto údaje se mohou stát velice lákavým a snadným cílem pro kyberzločince a úniky dat. Zatím nikde nepadla zmínka o tom, že by Neeva nabízela jiný způsob platby jako bitcoiny, PayPal nebo jiné.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-you-shouldnt-use-neeva/