Těchto 7 věcí svému notebooku nikdy nedělejte. Jinak si koledujete o malér

Těchto 7 věcí svému notebooku nikdy nedělejte. Jinak si koledujete o malér

Je držák. Zvládne pracovat desítku hodin denně, přežije převoz v batohu nebo tašce autem i letadlem, odolává vnitřním i venkovním podmínkám, a dokonce přežije drobné pády. Notebook je vynikající zařízení, které dobře slouží, ale někdy je něčeho až příliš. Těchto sedm věcí už prostě svému miláčkovi nedělejte, jinak vypoví službu.

1.    Špinavý a zaprášený

Otisky prstů na krytu notebooku? To by ještě šlo, ale vysloveně špinavá klávesnice nebo zaprášený ventilátor? To už je přes čáru a zařízení může jednoduše vypovědět službu, proto je vhodné pravidelně čistit ventilátor a kryt počítače pomocí stlačeného plynu ve spreji.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější typy útoků, se kterými se můžeme v současném online světě setkat

2.    Bez přepěťové ochrany

Dochází baterie, šup se zástrčkou přímo do zásuvky ve zdi. Tak uvažuje většina uživatelů, která nepoužívá přepěťovou ochranu, přitom existuje reálná hrozba, že dojde ke spálení pevného disku při přepětí v elektrické síti při bouřce.

3.    Když to nejde silou, jde to ještě větší silou

Přenosný počítač je poměrně křehké zařízení na to, jak s ním někteří majitelé zacházejí. Při zaseknutí přihrádky na CD nebo krytu USB proto není potřeba velké síly k jejich opětovnému uzavření, spíše hrozí rozlomení plastu. Při potížích je vždy vhodnější se obrátit na servis.

Mohlo by vás zajímat:  Google se snaží jít uživatelům co nejvíce naproti. Tohle jsou jeho nejlepší služby
Zdroj obrázku: Freepik

4.    Bez obalu

Nechat notebook napospas všemu a bez obalu na sedačce v autě, doma na gauči nebo v kavárně na stolku? Vždy hrozí pád, nárazy, škrábance nebo polití, proto při momentálním nepoužívání uložte zařízení vždy do obalu, tašky nebo batohu.

5.    Stále otevřený notebook

Jak prodloužit životnost svému notebooku? Zavírat jej po skončení práce. Otevřené zařízení ohrožuje prach a nečistoty, ale také náhodné nárazy nebo jakékoli jiné situace, kdy kočka svrhne sklenici vody do klávesnice. Může dojít též k poškození obrazovky, proto jej vždy zaklapněte a uložte do obalu.

Mohlo by vás zajímat:  Omezení Wi-Fi, Bluetooth a mobilních dat zlepší výdrž baterie

6.    Ochrana především

Nestačí jen chránit zařízení mechanicky, ale také před viry, proto nestahujte neznámé programy, vybírejte si jen prověřený a známý software, který neohrozí chod vašeho zařízení.

7.    Aktualizujte systém

Další způsob, jak ohrozit svůj počítač, je omezit aktualizace. Uživatelé zakazují automatické aktualizace, aby nedocházelo k restartování systému, často je ale zapomenou následně spustit manuálně. Pro efektivní a funkční systém jsou však aktualizace nezbytné.

Zdroj: https://computercpr.com/things-you-should-never-do-to-your-pc/