Omezit dětem přístup k Wi-Fi jde radikálně i mírnější cestou. Možností je několik

Omezit dětem přístup k Wi-Fi jde radikálně i mírnější cestou. Možností je několik

Zdá se vám, že vaše děti tráví na počítači nebo telefonu příliš času? V tom případě dnes pro vás máme hned několik tipů, jak jim tohle vysedávání omezit.

Radikální možnost – změna hesla

Samozřejmě by se tento problém dal vyřešit jednou provždy za pár sekund. Vše, co k tomu potřebujete, je být v počítačích o něco chytřejší než vaše děti a druhou věcí je změnit heslo k internetu. Pokud nebudou mít heslo, pak se logicky nepřipojí k internetu. Nicméně myslete na to, že veškerá zařízení, která máte doma připojena, budete muset připojit znovu s novým heslem. A myslete na to, že vaše děti s vámi chvíli nepromluví.

Blokujte konkrétní zařízení

Pokud nechcete odpojit všechna zařízení najednou radikální změnou hesla, pak je tady možnost, díky které můžete zablokovat pouze některá zařízení. Jde o funkci jménem Filtrování MAC adres. K tomuto úkonu se budete muset připojit k vašemu routeru a v části Wireless zapněte MAC filtr. Zde uvidíte seznam připojených zařízení a jednoduše můžete zablokovat všechna ta, která nechcete, aby se připojila.

Mohlo by vás zajímat:  Spustit hry na Linuxu není žádný problém. Použít jde několik jednoduchých nástrojů
Zdroj obrázku: Freepik

Rodičovská kontrola

V nastavení svého routeru pravděpodobně najdete i možnost rodičovské kontroly. Pokud tedy nemáte deset let starý router, pak byste tuto funkci pravděpodobně hledali naprosto zbytečně. Díky funkci rodičovské kontroly můžete na vybraná zařízení nastavit hned několik věcí. Například od kdy do kdy se může dítě připojovat, nebo dokonce kolik minut nebo hodin denně. Navíc jde samozřejmě zablokovat přístup k vybraným stránkám. Například k obsahu pro dospělé nebo k hazardu.

Samozřejmě tou nejlepší možností je se se svými dětmi domluvit osobně a nebojovat s nimi takto. Naše tipy byste měli využít až tehdy, když to nejprve zkusíte po dobrém. Minimálně budete mít doma čistý vzduch a nebudete celé dny okolo sebe pozorovat kyselé obličeje svých dětí, které se nemohou připojit.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-kick-your-kids-off-the-wi-fi