Prodloužená záruka je většinou plýtvání penězi. Když dojde na opravu, většina jí lituje

Prodloužená záruka je většinou plýtvání penězi. Když dojde na opravu, většina jí lituje

U většiny elektronických zařízení prodejci nabízí prodlouženou záruku. Ať už jde o notebooky, chytré telefony, televize, nebo pračky. Ovšem dle průzkumů je tato prodloužená záruka naprostá zbytečnost a jedná se o plýtvání penězi.

Když si zakoupíte elektroniku, máte ze zákona dva roky nárok na záruku. Pokud se tedy s tímto zbožím něco stane, bude vám bezplatně vyměněno nebo opraveno. Ovšem můžete si také připlatit za prodlouženou záruku a tyto výhody mít déle. Jednoduše to znamená, že zaplatíte určitou částku navíc, a produkt by tak s vámi měl být a hlavně vydržet déle. Tyto prodloužené záruky se pohybují od několika set korun po tisíce.

Mohlo by vás zajímat:  Plánování cesty je s Google Chrome vždy jednodušší. Zajímavá rozšíření vyhledají ideální místo i trasu

Vyplatí se připlatit si za prodlouženou záruku?

U naprosté většiny uživatelů je odpověď prosté ne. A proč vlastně? Ve skutečnosti bývá cena opravy mnohem menší než částka, kterou zaplatíme za prodlouženou záruku. Takže nám sice opravu poskytnou v rámci záruky zdarma, ale ve výsledku nás vyjde dráže, než kdybychom žádnou záruku neměli. Průměrná cena opravy se pohybuje okolo pár stovek, ale průměrná cena za prodlouženou záruku je pár tisíc. Což dává jasný výsledek. Pokud by se záruka měla vyplatit, musel by se přístroj pokazit vícekrát.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi sluchátek s potlačením hluku je na výběr několik možností
Zdroj obrázku: Freepik

Podívejte se na lepší způsoby záruky

Možná jste to nevěděli, ale vaše kreditní karta vám může poskytnout záruku produktu také. Navíc většina těchto karet vám rovnou nabídne v ceně i prodlouženou záruku. Jedinou podmínkou je, že musíte tento produkt nakoupit právě touto kartou. Pokud ovšem budete chtít uplatňovat záruku, měli byste si archivovat účtenku a originální papír se zárukou.

Položte si sami otázku, kolikrát jste si zakoupili prodlouženou záruku a hlavně kolikrát jste ji využili. A v případě, že se vám opravdu povedlo ji využít, byla výsledná cena lepší, než kolik byste zaplatili za opravu bez záruky?

Zdroj: https://www.protoolreviews.com/reasons-not-buy-extended-warranty/