Připojte se vzdáleně k jinému počítači. Postup je jednoduchý pro Mac i Windows

Připojte se vzdáleně k jinému počítači. Postup je jednoduchý pro Mac i Windows

Potřebuje váš známý nebo člen rodiny pomoci s počítačem, ale vy se k němu zrovna nemůžete dostavit? Pak by vám mohl pomoci vzdálený přístup. Získejte přístup na dálku a pokuste se mu pomoci alespoň takto.

Pomoc z Windows 10 na Windows 10

Systém Windows nabízí dva způsoby, jak se připojit vzdáleně. Pokud oba používáte systém Windows 10, pak využijete pravděpodobně funkci Rychlá pomoc, která je k tomuto přímo určena. Jednoduše otevřete nabídku Start a vyhledejte možnost Quick Assist. Vyberte „asistovat další osobě“ a přihlaste se za pomoci svého Microsoft účtu. Stejný postup musí zopakovat osoba, které pomáháte, ale ta musí zadat šestimístný kód, který vám byl vygenerován. Po potvrzení kódu jste tam.

Mohlo by vás zajímat:  FBI prolomila aplikaci, kterou používají miliony lidí po celém světě. Obavy ze ztráty soukromí rostou

Jak na pomoc z Macu na Mac

Pokud máte oba Mac, pak je situace následující. Zde se vzdálená pomoc poskytuje za pomoci zpráv a tato funkce je dostupná pro každého, kdo má operační systém 10.10 a novější. Oba dva se musíte přihlásit pomocí svého Apple ID a jednoduše vytvořte konverzaci. Po kliknutí na „i“, které naleznete v pravém horním rohu, můžete začít sdílet obrazovku. Druhá osoba obdrží zprávu, že chcete sdílet obrazovku, a po potvrzení můžete začít.

Zdroj obrázku: Freepik

A jak probíhá pomoc z Windows na Mac?

Tady vás bohužel budeme muset zklamat, jelikož možnost, která by oficiálně fungovala mezi dvěma cizími operačními systémy, není. Pokud tedy nastane tato situace, pak pravděpodobně budete muset využít nějakou aplikací třetích stran. Dobré pro tento účel by mohly být aplikace poskytující videochaty, jako jsou například Zoom, Discord nebo Skype. Tyto programy totiž umí sdílet i obrazovku pouhým jedním kliknutím!

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se signálem vyřeší většinou jen drobnost. Na vině může být telefon i stará SIM

Snad jsme vám alespoň trochu pomohli a vy teď budete moci pomoci někomu dalšímu. Nejedná se o nic složitého a po pár minutách se určitě zorientuje i amatér, který to nikdy předtím nedělal.

Zdroj: https://www.dnsstuff.com/how-to-remote-access-pc