Poslechněte si historicky nejdelší písně. Rekord drží 24hodinový song skupiny The Flaming Lips

Většina písní, které dnes kapely nahrávají, mají obvykle kolem 3 minut. V minulosti se ale nahrávaly mnohem delší písně. Některé z nich jsou neuvěřitelně dlouhé a můžete si je poslechnout i dnes. Víte, kolik minut mají nejdelší písně? Ta nejdelší z nich trvá neuvěřitelných 24 hodin! Ano, tak dlouhá píseň byla skutečně nahrána.

Kolem 10 minut má mnoho písní

První na seznamu máme skupinu The Stone Roses a její Fools Gold. Song tvoří 53 vteřin písně a 9 minut wah-wah kytary Johna Squirea. Existuje ale i kratší verze této písně, která má 4:15 minut. Na druhém místě je píseň Come Together od Primal Scream s časem 10:21 minut. A další písní s časem kolem 10 minut je Station To Station od Davida Bowieho s trváním 10:14 minut.

Rockové kapely byly v minulosti typické pro své dlouhé skladby. Proto není překvapením, že píseň The End od The Doors můžete poslouchat 11 minut a 43 vteřin. Jedinečná píseň je také Chime od skupiny Orbital z roku 1989, která má 12:46 minut. Poslední naší písní v kategorii pod 15 minut je píseň Weekender od kapely Flowered Up z roku 1992, která má 12 minut a 53 vteřin.

Mohlo by vás zajímat:  Druhé telefonní číslo pomůže zůstat ještě víc v bezpečí. Burner aplikace se hodí pro každou situaci
Zdroj obrázku: Freepik

Písně nad 15 minut jsou obrovská rarita

Poslední píseň z debutového alba glasgowské kapely Mogwai z roku 1997 má 16 minut a 19 vteřin. Jmenuje se Mogwai Fear Satan a můžete si sami vyzkoušet, jestli ji vydržíte poslouchat až do konce. Celých 17 minut a 14 vteřin má píseň Cop Shoot Cop od Spiritualized. Za poslech ale rozhodně stojí píseň Sister Ray od The Velvet Undergroud, která má nádherných 17:28 minut.

O dvě vteřiny delší je píseň Elegia od kapely New Order. Přes 20 minut se dostala skladba Echoes od slavné kapely Pink Floyd. Pyšní se časem 23 minut a 35 vteřin. Píseň The Blue Room od The Orb má neuvěřitelných 39:58 minut. A nakonec nejdelší píseň na světě. Jmenuje se 7 Skies H3 (Can’t Shut Off My Head) a nahrála ji kapela The Flaming Lips. Tato píseň má přesně 24 hodin!

Zdroj: https://www.radiox.co.uk/features/x-lists/longest-songs-of-all-time/