Zateplete svůj domov bez drahých investic. Malé změny v interiéru vytvoří příjemné teplo

Zateplete svůj domov bez drahých investic. Malé změny v interiéru vytvoří příjemné teplo

Jestliže chcete mít doma útulno a zároveň nechcete utrácet za vyšší energie a chcete šetřit topením, vyplatí se znát jednoduché triky, které vám mohou pomoci. Jak si zařídit prostor, abyste se v něm cítili skvěle? Podívejte se, jak si můžete zateplit interiér a zároveň ušetřit peníze za topení, které každým dnem zdražuje. Stačí zvolit správné doplňky a budete mít vystaráno.

Jak si užívat teplo domova na maximum?

Jestliže nemáte peníze na přímé zateplení, můžete si pomoci například vhodným osvětlením. Na výběr toho máte opravdu mnoho. Je to prvek, který bude dominovat celému prostoru, proto je nutné vybírat opravdu pečlivě. Bodové světlo dodá i trochu tepla a budete se cítit komfortně. Do místnosti ale můžete dát také stojací lampy nebo lampy na stěnu, které budou prostor osvětlovat pouze jemně a zároveň dodají příjemné teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Lost Ark trhá rekordy. Během pár dní se stal druhou nejhranější hrou Steamu

Můžete do místnosti uložit také svíčky, které zajistí měkké světlo a budou se hodit především na podzimní večery, kdy se dny zkracují. Další dekorací, která vás může zahřát, jsou fotorámečky nebo magnety, které budou zdobit váš nábytek. Dekorativní funkci budou plnit také ozdoby, jako jsou sochy nebo dřevěné figurky, které pomohou zosobnit celý prostor.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytopit místnost, ve které je chladno?

Jestliže chcete vytopit chladnou místnost, ale nechce se vám zapínat topení, máte na výběr několik možností. Můžete ji prohřát například barvami stěn, které budou ve vás a ostatních členech rodiny vyvolávat pocit tepla. Můžete se tak v místnosti snadno uklidnit nebo zrelaxovat. Jestliže použijete světlé barvy, mohou naopak vyvolat chladno. Dejte si na pohovku přikrývky, polštáře nebo přidejte další dekorace, které vyvolají pocit tepla. Vhodné jsou také koberce.

Mohlo by vás zajímat:  Google Asistent zajistí zábavu. Stačí mu položit několik netradičních otázek

Husté tkané koberce jsou nejen skvělou dekorací, ale můžete si na ně sednout nebo lehnout a vzít si do ruky knihu. Budete se cítit velmi dobře, ušetříte za topení a zároveň si zútulníte interiér. Dekorace pak můžete kdykoliv změnit a to je hlavní výhoda takového „zateplení“.

Zdroj: https://www.contemporist.com/7-ways-to-create-a-warm-living-room/