Procházejte YouTube ve stoprocentním utajení. Nebude ukládat historii pohlížení ani nabízet podobná videa

Procházejte YouTube ve stoprocentním utajení. Nebude ukládat historii pohlížení ani nabízet podobná videa

Mnoho lidí využívá platformu YouTube, a vlastně proč ne, když nabízí široké spektrum videí různých druhů. Jenomže co je děsivé, domovská obrazovka se doslova zaplaví podobnými videi, která jste viděli. Stačí pouze dvě podobná videa na stejné téma a domovská obrazovka vám nabídne ihned nespočet podobných. Možná jste se snažili něco najít, ale výsledek je strašidelný, jak se YouTube snaží personalizovat vaše data. Pokud netoužíte po personalizování, ale po soukromí, čtěte dále, jedná se především o:

  • nastavení Google,
  • VPN síť,
  • anonymní režim.

Nastavte si Google

Věděli jste, že Google nabízí účet na jedno použití? Tento účet slouží pouze pro YouTube a při registraci nezadáváte žádné osobní údaje. Tímto způsobem tedy zachováte anonymitu. Tento účet se jmenuje Google Throwaway. Stačí najet na stránku Gmail a zvolit Vytvořit účet. Poté můžete přijít na YouTube a začít sledovat různá videa bez obav o své soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto technické novinky stále čekají ve stínu slavnějších kousků. Přitom mají rozhodně co nabídnout

Další možností je odhlášení z účtu Google. Tímto způsobem se nebude ukládat vaše aktivita. Bohužel YouTube u této metody bude stále moci sledovat vaši IP adresu. Zároveň je to však rychlý a snadný způsob, jak anonymně procházet YouTube. K maskování IP adresy můžete použít VPN nebo proxy.

Zdroj obrázku: Freepik

Procházejte pomocí virtuální privátní sítě

Pro získání anonymity můžete vyzkoušet VPN. VPN šifruje váš provoz a směruje jej přes server na jiném místě. Vaše aktivita je tak zaznamenána z jiného místa, než se ve skutečnosti nacházíte. Nejenže to lidem ztíží vaše sledování, ale také vám to umožní obejít geografická omezení. Pokud se snažíte sledovat video dostupné v USA, tak jej můžete tímto způsobem vidět.

Mohlo by vás zajímat:  Druhé telefonní číslo pomůže zůstat ještě víc v bezpečí. Burner aplikace se hodí pro každou situaci

Anonymní režim

Pokud sledujete YouTube přes mobilní aplikaci, můžete využít funkci inkognito. Je to podobné jako odhlášení z účtu před procházením, ale je to o něco pohodlnější. Cokoli děláte v anonymním režimu, není propojeno s vaším účtem a nebude tak použito pro přizpůsobení vašeho prostředí. Pro zapnutí anonymního režimu najeďte na svůj obrázek v pravém horním rohu a zvolte Zapnout anonymní režim. Poté se ve se spodní části objeví Jste anonymní.

Můžete také vyzkoušet stáhnout Tor Browser, který směruje váš provoz přes více serverů, než dosáhne svého cíle. Tento prohlížeč je zdarma ke stažení, ale neočekávejte žádnou podporu.

Zdroj: https://proprivacy.com/blog/watch-youtube-anonymously