Bez telefonu ani ránu. Vzít ho s sebou na pláž ale nemusí skončit dobře

Bez telefonu ani ránu. Vzít ho s sebou na pláž ale nemusí skončit dobře

Doba dovolených ještě zdaleka nekončí. Většina z nás si neumí život představit bez mobilního telefonu, a proto si ho s sebou bereme i na pláž. Jak ale zamezit tomu, aby se pískem poškodil nebo ho nikdo neukradl? Lidé jsou vynalézaví a najdeme mnoho tipů, jak telefon uchránit. Pojďme si ukázat některé z nich.

Nenechte svůj telefon přehřát

Nejen krádeží můžete o svůj mobilní telefon přijít. Problémy nastanou i v případě, že je přehřátý. Může se sám vypínat a je také možné, že budete muset vyměnit baterku za novou. Proto ho mějte na místech, na která nesvítí slunce, můžete ho schovat také do trička nebo ručníku. Nikdy ho nedávejte ho kapsy kalhot nebo nenechávejte v rozpáleném autě, kde může dokonce vybuchnout.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp vs. Telegram: vyberte si lepší aplikaci

Při přehřátí se doporučuje telefon vypnout. Bude pak nejlepší počkat, až vychladne. Nejen horko, ale také vlhko mu může uškodit. Proto ho nikdy neberte s sebou do bazénu nebo moře. Pokud se stane, že ho namočíte, můžete ho naložit do rýže. Je to jednoduchý trik, který funguje, protože rýže nasákne všechnu vodu do sebe. A telefon nepatří ani do písku, proto ho před ním chraňte.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění telefonu je důležitý proces

V některých případech budete muset telefon rozebrat, abyste ho vyčistili od písku. Nánosy písku se mohou dostat do těla mobilu a už nebude fungovat jako předtím. A jak telefon chránit, když chcete jít do vody a nemůžete si ho vzít s sebou? Můžete si ho schovat například do pleny, která bude vypadat, jako že je plná překvapení. Peníze si lidé dávají také do různých lahviček od opalovacích krémů.

Mohlo by vás zajímat:  Datová analytika se rychle vyvíjí. Hraje klíčovou roli nejen v byznysu

Tyto tipy ale nejsou vždy účinné. Až přijdete domů z pláže, nezapomeňte si telefon vyčistit. Můžete k tomu využít stlačený vzduch, díky kterému se všechny nečistoty snadno odstraní. Použít ale můžete také hadřík, který jen navlhčete a pomalu s ním otírejte všechny záhyby na telefonu.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/household/water-damage-phone/