Odposlouchávání hovorů se může týkat každého telefonu. Prozradí ho typické znaky

Pouhá myšlenka po přečtení tohoto nadpisu může vyvolávat sevření žaludku. Každopádně se nemusíte ihned stresovat, že by vás někdo momentálně odposlouchával. Jak tedy poznat, že je váš mobilní telefon napíchnutý a někdo vás odposlouchává a má přístup k vašim zprávám a dalším funkcím? Ještě než se vrhneme podrobněji na některé znaky, zde je pár příkladů:

  • jiný vzhled stránek,
  • podivné zprávy,
  • obecné problémy s výkonem.

Problém s baterií

Než se iOS a Android staly populárními, byly problémy s baterií známkou odposlouchávání. Horká baterie zůstává problémem, pokud se jedná o smartphony. Uživatelé dnešních chytrých telefonů určitě znají problém s přehřívající se baterií. U zařízení Apple si můžete všimnout, že se preventivně samo vypne. Tento problém může nastat nadměrným užíváním mobilního telefonu, zejména sledováním různých videí. Přesto v ojedinělých případech se může jednat o efekt odposlouchávání mobilního telefonu, na pozadí může totiž běžet škodlivý software, který umožňuje odposlouchávání.

Mohlo by vás zajímat:  Stalkerware sleduje veškerou aktivitu na telefonu nebo počítači
Zdroj obrázku: Freepik

Vysoké využití mobilních dat

Máte využití svých mobilních dat pod kontrolou a většinu času stejně používáte Wi-Fi síť? Tak sledujte pečlivě každé vyúčtování a internetové rozhraní svého operátora, kde po přihlášení můžete sledovat množství využitých dat. Jakékoliv nevědomé větší využívání dat může znamenat potencionální odposlech. Škodlivý software může využívat vaše mobilní data k odesílání informací třetí straně.

Nevyžádané reklamy a aplikace

Váš mobilní telefon může nabízet nechtěné reklamy. K tomu může dojít, pokud kliknete na podezřelý odkaz nebo stáhnete pofidérní aplikaci. V takovém případě se určitě vyplatí stáhnout nějaký antivirový program typu Adware, který může prohledat zařízení od potencionálně nebezpečných aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto technické novinky stále čekají ve stínu slavnějších kousků. Přitom mají rozhodně co nabídnout

Navzdory všem napsaným znakům se nemusí jednat o odposlech. Přesto ale stojí za to zbystřit, pokud se objeví některý z výše zmíněných znaků, a vyzkoušet bezpečnostní opatření. Pro snížení rizika stahujte aplikace a hry pouze z oficiálních obchodů.

Zdroj: https://gadgetstouse.com/blog/2021/10/08/check-if-your-phone-is-being-tapped-stop-it/