Nízké teploty telefonu nesvědčí. Špatná manipulace ho může dokonce nenávratně poškodit

Všichni s přicházející zimou vyměníme šatník. Stejně jako my také naše telefony se potřebují v mrazivých teplotách zahřát. Budete se divit, ale velmi nízké teploty mohou telefon dočasně poškodit a zajistit, že vám po nějakou dobu nebude správně fungovat. Navíc zkrátíte jeho životnost, což zaručeně nechcete. Zjistěte, co můžete v zimě udělat pro ochranu svého mobilu.

Držte si telefon u těla

Tělesné teplo bude chytrému telefonu v mrazivých teplotách pomáhat, aby se udržel v chodu. Měli byste ho proto nosit v bundě, kabátu nebo jednoduše v kapse u kalhot. Nejlepší jsou vnitřní kapsy bundy, kde bude mobilu krásně teplo. Neměli byste ho také venku příliš používat. Jestli nemusíte nutně provést hovor nebo poslat zprávu, nechte to na dobu, až budete někde v teple.

Hodně lidí má tendenci přijít zvenku domů a okamžitě napojit telefon do nabíječky. To je velká chyba. Jakmile bude teplota telefonu příliš nízká a vy ho připojíte k síti, můžete ho snadno zničit a poškodit jeho baterii. Místo toho počkejte alespoň 30 minut, dokud smartphone nedosáhne pokojové teploty. Potom ho můžete v klidu začít nabíjet.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp spouští Cloud API. Především malé firmy tak mohou ještě lépe rozjet business
Zdroj obrázku: Freepik

Používejte termopouzdro

Na trhu najdete nespočet produktů, které vám pomohou s ochranou mobilu v zimě. Termopouzdro je velmi šikovné a můžete si koupit i stylové, aby se k vám hodilo. Tato pouzdra jsou vyrobena tak, aby chránila přístroj před extrémním horkem v létě a před velmi nízkými teplotami během zimy. Mnoho z nich je také vodotěsných, takže se nemusíte obávat ani deště nebo sněhu.

Zapněte režim úspory baterie

Nízké teploty jsou rizikové hlavně pro baterii telefonu. Z tohoto důvodu se může stát, že přijdete po delší době do teplé místnosti a váš telefon bude vybitý. Zabránit tomu můžete předchozími způsoby. Další možností je zapnout režim úspory baterie, když jdete ven. Baterie díky tomu vydrží mnohem déle a chytrý telefon bude pracovat rychleji, i když mu bude zima.

Zdroj: https://pelacase.com/blogs/news/how-to-keep-your-phone-warm-during-winter