Software mobilních telefonů je nezbytné pravidelně aktualizovat

Využití chytrých telefonů v našich životech je stále větší. Abychom zajistili bezproblémový chod zařízení a zároveň zajistili dostatečnou ochranu, je nutné se o své zařízení se pravidelně starat. V opačném případě hrozí, že bude zařízení náchylnější vůči poškození a hacknutí ze strany útočníků. Proto je z hlediska bezpečnosti důležité, abychom pravidelně aktualizovali operační systém, antiviry a jejich databáze a aplikace. Proč je důležité udržovat zařízení aktualizované?

Aktualizace Operačního systému

Velkou roli v zabezpečení systému hraje udržování aktuálního operačního systému. Pravidelná aktualizace nejen zlepší chod systémunapravuje systémové chyby, ale také obsahuje různé nástroje a bezpečnostní databázi, díky které bude váš telefon chráněn před nejnovějšími hrozbami. Pokud byste záměrně neaktualizovali váš systém nebo máte starý telefon, který již nemá podporu, tak riskujete mnohé. Pro útočníky tak bude mnohem snazší napadnout váš smartphone, než když jej máte aktualizovaný.

Mohlo by vás zajímat:  Chlazení systému Windows nabízí dvě varianty. Aktivní upřednostní výkon, pasivní šetří baterii
Zdroj obrázku: Freepik

Přítomnost antiviru

Antivirový program je základním bezpečnostním prvkem, který by měl být v každém chytrém telefonu. Málokterý uživatel umí používat chytrý telefon bezpečně, aniž by potřeboval antivirový program. Pro běžné uživatele je tedy přítomnost antivirového programu jistotou. Když už používáte antivirový program, tak program pravidelně aktualizujte, abyste měli co nejaktuálnější databázi.

Totéž platí i o ostatních programech. Někdy mohou využít skulinku v bezpečnosti ostatních aplikacích, aby mohli napadnout uživatele. Nepodceňujte pravidelnou aktualizaci nejen systému, ale všech aplikací nainstalovaných v zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Apple Watch toho umí opravdu hodně. Šikovné aplikace usnadní život a zaženou nudu

Pozor na veřejnou Wi-Fi

Když už víte, proč je důležité udržovat pravidelně aktualizované zařízení, včetně aplikací, je nutné přejít k dalšímu kroku. V současnosti se potýkáme s nejrůznějšími formami podvodu. Z tohoto důvodu je důležité být obezřetný. Nevyplňujte na žádnou žádost prostřednictvím SMS, e-mailu nebo dalších způsobů komunikace vaše přihlašovací údaje nebo údaje platební karty. Pozor také na používání veřejné Wi-Fi. Na tu spoléhají hackeři a další podvodníci, aby získali vaše cenná data. Vyvarujte se použití veřejné Wi-Fi, pokud nepoužíváte VPN (virtuální privátní síť).

Zdroj: https://clario.co/blog/what-happens-if-i-don%27t-update-android/