Při výběru bezdrátové nabíječky je třeba vzít v potaz několik parametrů

Bezdrátová nabíječka je velice pohodlnou vychytávkou. Nemusíte tak za každou cenu používat kabelové nabíječky, které kolikrát překáží. Bohužel tyto nabíječky nejsou určené pro všechna zařízení. Abyste mohli používat bezdrátové nabíječky, bude muset vaše zařízení splňovat podmínky. O jaké aspekty se jedná?

Kompatibilita

Nejdůležitějším parametrem je kompatibilita nabíječky s vaším zařízením. Většina nových smartphonů (iPhone a Samsung Galaxy) podporuje standard Qi, u ostatních zařízení si musíte tento standard ověřit. Nabíječky MagSafe byly uvedeny na trh společně s iPhone 12 a pokračovaly dále s iPhone 13. Pokud tedy používáte iPhone řady 12 a vyšší, vyhledávejte nabíječky kompatibilní s MagSafe.

Mohlo by vás zajímat:  QR kódy mohou obsahovat škodlivý software

Dalším důležitým parametrem je výstupní výkon nabíječky uvedený ve specifikacích produktu. To by mělo odpovídat nebo překračovat specifikaci nabíjení vašeho zařízení. Mnoho telefonů vyžaduje 5 W, zatímco novější zařízení potřebují až 20 W. Stejně tak zkontrolujte také frekvenci bezdrátové nabíječky. Běžným standardem je 110–205 kHz. Pokud chcete mít ale stoprocentní jistotu, ověřte si, jaká zařízení podporuje bezdrátová nabíječka.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlost a účinnost nabíjení

Bezdrátové nabíjení je pomalejší než drátové, nicméně technologie se posouvá neustále dopředu a tento handicap pomalu maže. Rychlost nabíjení je odvozena od výstupního výkonu udávaného ve wattech. Čím vyšší příkon je, tím rychlejší nabíjení bude. Standardní bezdrátová nabíječka Qi nabízí příkon 5 W, pokročilejší nabízí příkon až 20 W, což výrazně zrychluje nabíjení. Pokud váš telefon podporuje pouze 5W nabíjení, tak vám to stejně nepomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční mobilní hotspot lze opravit jednoduchou změnou nastavení

Účinnost je dalším důležitým parametrem bezdrátových nabíječek. Nejenže může ztratit energii, ale roli hraje také umístění. Některé nabíječky dokonce ukazují, kde je nejvhodnější uložit zařízení pro nabíjení. Ideální je přečíst si jednotlivé recenze. Pamatujte také na to, že rychlá nabíječka neznamená lepší účinnost, jelikož může vykazovat vyšší ztráty.

Bezpečnostní prvky

Dbejte také na bezpečnost bezdrátové nabíječky. Určitě se vyplatí investovat do nabíječky, která je vybavena bezpečnostními funkcemi, jako je:

  • regulace teploty,
  • detekce cizích předmětů,
  • ochrana proti přepětí.
Mohlo by vás zajímat:  Test rychlosti internetového připojení poskytne důležitá data i srovnání s jinými

Bezpečnostní certifikace CE, RoHS a FCC dodávají jistotu vyšší bezpečnosti.

Jakmile máte zúžený seznam o tyto parametry, přejděte na samotný design, cenu a pověst značky.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/775379/how-to-choose-a-wireless-charger/