Ten nejlepší monitor nemusí stát majlant. Základem je vybrat správný typ

Chystáte se pořídit si nový monitor, jenže v té záplavě značek a nejrůznějších typů se nedokážete zorientovat? Ať už potřebujete nový monitor k notebooku, ke stolnímu počítači na práci, nebo jenom na hry, my se vám dnes pokusíme pomoct s výběrem toho, který se vám bude nejvíce hodit.

Nejprve se musíte rozhodnout, k čemu bude tento monitor sloužit

  • Chcete levný monitor. – V tom případě se podívejte po 24palcovém modelu s rozlišením FullHD a IPS panelem. Zde není prakticky co zkazit a nízká cena hned neznamená nekvalitní kus. Monitory s těmito parametry patří mezi ty nejlevnější na trhu.
  • Potřebujete monitor na běžné používání. – Tady bychom vám doporučili se rozhlédnout po monitorech o velikosti 27 palců s 2K rozlišením. Jedná se o takový standard, který neurazí.
  • Potřebujete monitor, který je barevně přesný. – Pokud se živíte grafikou a potřebujete co nejpřesnější a nejlepší barvy, pak se podívejte po takovém, který nabízí IPS panel a cenově se pohybuje výš.
  • Nevíte, jestli vám stačí jen jeden monitor. – Pokud uvažujete nad tím, že si koupíte více než jeden, pak je zde ještě varianta si vybrat jeden širokoúhlý. 32palcový a větší by mohl splňovat vaše očekávání od dvou monitorů.
  • Jste hráč a chcete hrát hry. – Tady už je potřeba se do výběru pustit pořádně. Vybírejte určitě monitor s podporou minimálně 144 Hz. Rozlišení musíte vybrat v závislosti na své grafické kartě. Je zbytečné kupovat monitor, který vaše karta neutáhne.
Mohlo by vás zajímat:  iPhony mají stále navrch. V těchto věcech se jim Android telefony nevyrovnají
Zdroj obrázku: Freepik

Není lepší koupit levnější televizi než drahý monitor?

Odpověď zní spíše ne. Televize nemají potřebné vlastnosti, které nabízejí monitory. Nemají polohovatelné stojany, mají pomalejší odezvu a většina nedokáže zobrazit úplně ostrý obraz, který je přenášen z počítače. Ale pokud nejste nijak extra náročný uživatel, pak by vám levnější televize mohla stačit.

Zdroj: https://www.tomshardware.com/reviews/monitor-buying-guide,5699.html