Design chytrých telefonů vypadá bezchybně, v praktičnosti ale zaostává

Chytré telefony jsou součástí našich životů, bez které si už sotva dokážeme představit každý den. Díky nim můžeme kromě volání a psaní zpráv také poslouchat hudbu, sledovat videa, prohlížet stránky, organizovat den atd. Jediné, co kazí dojem, je menší výdrž baterie v porovnání se starými telefony. Nicméně dnešní chytré telefony jsou na tom s výdrží daleko lépe než první chytré telefony. Co se týče ale designu a konstrukce, zde je velký prostor pro zlepšení. Co nejvíce a nejčastěji trápí uživatele chytrých telefonů?

Mohlo by vás zajímat:  Čínské telefony obsahují malware, který okrádá uživatele o peníze. Cílí na ty nejchudší

Obrovský displej

Obrovský displej je skvělou volbou pro milovníky sledování videí, streamů, hráčů, ale na druhou stranu působí těžkopádně, co se týče manipulacerukouprsty. Velikosti displejů se nadále zvětšují, takže se neočekává v nejbližší době, že by se zmenšily. Přičtěte si k tomu ještě pouzdro, jež zvýší tloušťku i velikost.

Problematická není pouze přední strana s displejem, ale také zadní strana telefonu. Většina nových zařízení je vyrobena z prémiového materiálu, který je ale kluzký. Snadno se tak může stát, že vám vyklouzne z kapes nebo rukou, a pohroma je na světě. Tento problém lze elimininovat pouzdrem. Již ale mnoho peněz stojí samotné zařízení a další investice do obalu může způsobit frustraci. Dalším minusem obalů je znehodnocení původního vzhledu.

Mohlo by vás zajímat:  QLED televize jsou zárukou perfektních barev, OLED jsou nejúspornější
Zdroj obrázku: Freepik

Drahá oprava

Esteticky působí možná elegantně, ve skutečnosti je však náchylnějšípoškození. Jeho oprava vyjde mnohem dráž než oprava plastu. Navíc co si budeme vykládat, sklo je křehčí než plast. Výměna zadní části iPhone 14 Pro Max může vyjít až na 5 500 Kč. V takovém případě se vyplatí zakoupení AppleCare+.

Absence inovace

Již nějakou dobu si můžeme všímat úpadku nových vzhledů telefonů. Poslední vydané modely se liší pouze ve výběru barev, většinou tlumených. Zda budoucnost něco změní, nebo ne, to si budeme ještě muset počkat. Spíše to vypadá, že se výrobci soustředí na samotný výkon, rozšíření úložiště a zlepšení fotoaparátů.

Zdroj: https://www.wired.com/story/gadget-lab-podcast-584/