Nefunkční mobilní hotspot lze opravit jednoduchou změnou nastavení

Praktický a rychlý způsob sdílení internetového připojení telefonu zprostředkovává mobilní hotspot. Tento způsob sdílení internetu je skvělou inovací. Někdy bohužel můžete narazit na potíže spojené se správným chodem této funkce. Než se však pustíte do složitého procesu se změnou nastavení, zkuste nejdříve jednodušší způsoby.

Často pomáhají vyřešit problémy tyto způsoby:

  • restartování telefonu,
  • vypnutí Wi-Fi,
  • aktualizace OS Android.

Zakažte automatickou funkci vypínání hotspotu

Funkce automatického vypnutí hotspotu je určená jako výchozí. Častokrát je k užitku než na škodu. Kolikrát se stane, že člověk zapomene vypnout tuto funkci a přichází tak nejen o internetová data, ale také o baterii. Když potřebujete hotspot nechat běžet delší dobu, vyplatí se tuto automatickou funkci vypnout. U každého telefonu vede cesta jinudy, například v Pixelu najdete tuto funkci v Nastavení -> Síť a internet -> Hotspot a tethering -> Wi-Fi hotspot -> Automaticky vypnout hotspot.

Mohlo by vás zajímat:  Změnit uživatelské jméno na Snapchatu je snadné. Nové jméno je ale třeba pořádně rozmyslet
Zdroj obrázku: Freepik

Navýšení povoleného limitu

Často jsou telefony omezeny určitou spotřebou dat. Jakmile je tato hranice překonána, automaticky se vypne funkce hotspotu. Pro pokračování v hotspotu dále je nutné tento limit navýšit nebo jej úplně vypnout (v případě neomezených dat je zbytečné nastavovat limit). Obvykle najdete tuto možnost v nastavení, když zadáte v telefonu „omezení dat“ nebo „datový limit“.

Úsporný režim

Samotný hotspot doslova žere baterii, nejednoho uživatele napadne využít „režim úspory“. Režim úspory baterie vypne vše, co spotřebovává rychle baterii, včetně hotspotu. Většinou tuto funkci můžete vypnout buď přetáhnutím lišty rychlé nabídky v telefonu, nebo v nastavení v sekci baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Virtuální realita Meta Quest 2 umožňuje brouzdání světem, fitness aplikace i možnost komunikace

Obnovení nastavení sítě

Nefungovala vám ani jedna z předchozích možností? Vypadá to, že se budete muset odhodlat k radikálnímu řešení. Restartování nastavení sítě je poslední možností, jak obnovit správný chod hotspotu. Cesta pro nápravu: Nastavení -> Systém -> Možnosti obnovení -> Resetovat Wi-Fi, mobil a Bluetooth. Způsob se může lišit v závislosti na typu chytrého telefonu.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/iphone-hotspot-not-working