Velké displeje telefonů uživatelé často proklínají. Do servisu s nimi musí mnohem častěji

Smartphonů je na trhu obrovské množství a jejich výběr je jednoduchý, ale na druhou stranu i obtížný, vše záleží na vašich prioritách a preferencích. V tomto článku budeme především rozebírat nevýhody mobilních telefonů s velkým displejem. Jejich typická nevýhoda je především vyšší cena oproti menším telefonům. Startovní cena totiž bývá nejméně okolo 500 dolarů, což je více než u levnějších mobilních telefonů s menší velikostí displeje.

Nadměrná spotřeba energie

Hlavní doménou telefonů s větším displejem obrazovky je především vyšší spotřeba energie oproti běžným telefonům. Proto se baterie rychleji vybíjí a budete tak nuceni telefon častěji nabíjet než telefony s menším displejem. Samozřejmě můžete s sebou nosit powerbanku nebo nabíječku, ale znamená to pořád o zavazadlo navíc, pokud někam cestujete.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené aplikace pro Android otevřeme snadno i ve Windows 11. Stačí znát jednoduchý postup
Zdroj obrázku: Freepik

Větší sklon k poškrábání

Další nevýhodou telefonů s větším displejem je větší sklon k poškození displeje. Ačkoli jsou nejnovější modely chráněny sklem Corning Gorilla Glass, aby se zabránilo poškrábání, některé telefony jsou náchylné k poškrábání, což ovlivňuje dlouhodobě funkci obrazovky. Kdykoliv vytáhne uživatel mobilní telefon z kapsy nebo ze zavazadla, hrozí poškození obrazovky i mobilního telefonu kvůli jeho velikosti. Uživatelé jsou tak nuceni investovat za opravu nebo pořízení ochrany skla častěji než u telefonů s menším displejem.

Zhoršený přenos zařízení v kapsách

Po přečtení nemusíte ani dvakrát přemýšlet, čím to je zapříčiněno. Ano, velikost displeje hraje roli, a to docela velikou, i zde. Jeho přenos a uchování v kapse se stává složitým. Hrozí tak vyklouznutí mobilního zařízení z kapes, když si například sednete. Může tak dojít k nepříjemnému pádu na zem, následnému odření mobilního telefonu, nebo dokonce poškození obrazovky.

Mohlo by vás zajímat:  Postupujte správně při napadení počítače virem a zabezpečte důležitá data

Kromě těchto zmíněných bodů můžete narazit také na problémy typu:

  • náhodného vytáčení nebo stisknutí něčeho jiného,
  • nedostatku přesnosti a citlivosti.
Zdroj: https://www.pcworld.com/article/398825/big-screen-phones-are-becoming-a-problem.html