Převratné novinky, které skončily dřív, než se rozběhly. Tyto vychytávky Androidu neměly šanci uspět

Převratné novinky, které skončily dřív, než se rozběhly. Tyto vychytávky Androidu neměly šanci uspět

V Android světě se neustále něco děje. Stále se vymýšlejí nové inovace a nová zařízení. Mezi nimi samozřejmě ale najdeme i takové, které se mezi lidmi neuchytily, a právě tomuto tématu se dnes budeme věnovat. Podíváme se na zlepšováky, které stojí za zmínku, ale bohužel (v některých případech bohudík) se neuchytily.

Modulární telefony

Samotná myšlenka byla opravdu zajímavá, a přišla nám dokonce geniální. Nemuseli byste si neustále kupovat nový telefon a vždy byste si jen vyměnili vadný nebo již nedostačující komponent. Mohli byste si tak prakticky postavit svůj vlastní vysněný telefon. Jenže i když vše vypadá jako ze sna a mohlo by to být něco převratného, byl projekt ukončen, a to z důvodu velmi nízkého zájmu. Většina uživatelů se spokojí s tím, co se prodává již v celku, a málokdo je takový hračička, aby si stavěl svůj vlastní chytrý telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Poškození vodou se na iPhonu projeví na fotoaparátu, displeji nebo reproduktorech

Zakřivené obrazovky

Jednu dobu se neustále mluvilo o zakřivených obrazovkách u telefonů. Jenže jak rychle zájem přišel, tak i odešel. Vzhledem k tomu, že výroba takovýchto zařízení byla extrémně neekonomická a stavba takových telefonů nepraktická, zájem rychle zmizel. Navíc tyto telefony byly zbytečně moc velké, více náchylné na rozbití a jejich oprava se pohybovala na hranici nového kusu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyskakovací a výklopné kamery

Asi byste hádali, že největším problémem u těchto motorizovaných fotoaparátů bude odolnost, ale není to tak. Opravdu velkým problémem byla náročnost na prostor. Jelikož se telefony snaží být co nejmenší, tak pro tento druh fotoaparátů prostě na světě není dále místo. Byly by nainstalovány například na úkor větší baterie nebo výkonnostních funkcí.

Mohlo by vás zajímat:  Žádné strojírenství nebo výroba. Roboti začnou nahrazovat lidi i na stříbrném plátně nebo ve zprávách

Projektory uvnitř telefonu

Toho se jako první pokoušela dosáhnout společnost Samsung s telefonem Galaxy Beam. Myšlenkou takového projektoru bylo ukázat digitální obsah ihned a všem, bohužel výsledek byl takový, že jak projektor, tak telefon nestály za nic. Vše bylo velmi drahé a funkce cenně absolutně neodpovídaly.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/biggest-android-fails/