Šetřit baterii v iPhonu pomůže několik malých změn. Telefon tak vydrží bez nabití mnohem déle

Šetřit baterii v iPhonu pomůže několik malých změn. Telefon tak vydrží bez nabití mnohem déle

Díky našim tipům a trikům vám dnes pomůžeme s baterií u vašeho iPhonu. Díky tomuto článku ušetříte baterii a telefon vám vydrží nabitý déle než necelý jeden den. Podívejte se, co pro to můžete udělat.

Režim nízké spotřeby

Tím nejjednodušším způsobem je aktivace režimu nízké spotřeby. Pokud se s vaším iPhonem zrovna nechystáte dělat nic důležitého a náročného, pak je zbytečné, aby běžel na plné obrátky. Díky tomuto režimu telefon provádí pouze ty nejnutnější úkoly. Tento režim se spouští automaticky, když vaše baterie klesne pod 20 procent, ale není na škodu jej mít zapnutý, i když s telefonem nic neděláte. Vaše baterie vám za to jednou poděkuje.

Mohlo by vás zajímat:  Proč nefunguje internet? Proveďte základní diagnostiku sítě

Upravte si jas obrazovky

Čím větší displej, tím větší spotřeba baterie. Obzvláště pokud jas běží na nejvyšší. Proto je vhodné, pokud to není vyloženě nutné, aby jas nebyl na maximu. V nastavení si upravte jas na automatický nebo jej snižte podle svého uvážení za pomoci posuvníku. Automatické nastavení jasu ale dostatečně postačí při šetření baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Deaktivujte služby pro určení polohy

Lokalizační služby jsou super a mnohdy nám dokážou pomoci. Ovšem proč by měly být zapnuté, když je nepoužíváme? Pokud vám telefon jen tak leží, pak si tuto funkci rozhodně deaktivujte. Je to totiž pořádný žrout baterie. Tuto funkci jednoduše najdete a deaktivujete na této cestě: Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby. Když budete potřebovat, tak ji můžete zase stejným krokem jednoduše zapnout.

Mohlo by vás zajímat:  S několika tipy nabídne Google vždy lepší výsledky vyhledávání

Omezte oznamování

Pokaždé, když vám přijde oznámení, rozsvítí se displej a to spotřebovává baterii. Proto byste se měli pokusit tato oznámení co nejvíce omezit. V nastavení si najděte podsekci Oznámení a zde si jednoduše vyberte, která oznámení ponecháte a která nadobro vypnete. Přece jenom je zbytečné, aby vám 30× denně chodilo oznámení z her nebo aplikací, které ani nepoužíváte.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-save-battery-life-on-your-iphone