Google Chromecast toho umí opravdu hodně. Přenese online schůzi, obrazovku telefonu i hudbu

Google Chromecast toho umí opravdu hodně. Přenese online schůzi, obrazovku telefonu i hudbu

Podívejme se dnes na ty nejlepší tipy a triky, které nám může nabídnout už tak výborný Google Chromecast. Tato věcička je sice primárně určena pro streamování médií do jiných zařízení, ale umí toho mnohem více. Dnes se podíváme na pár těchto vychytávek.

Máte často online schůzky? Zvětšete si je

Za pomoci kalendáře nebo aplikace Google Meet si můžete díky Chromecastu odeslat do libovolného zařízení i svou online konferenci. Nemusíte tak schůzovat na svém malém monitoru, ale můžete si vše přenést na největší zařízení ve své domácnosti. Uvidíte, že ve větším je schůzování hned zajímavější.

Google Prezentace v televizi?

Žádný problém. Pokud používáte aplikaci Google Prezentace, pak díky Chromecastu si je můžete jednoduše přenést na televizi. Jelikož je Google Cast součástí Chrome, pak je vám tato skutečnost umožněna. Stačí vybrat možnost „prezentovat na jiné obrazovce“, kde zvolíte Chromecast.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence má potenciál pomoci předejít klimatickým změnám
Zdroj obrázku: Freepik

Jakékoliv zařízení Android můžete zrcadlit v TV

Takřka jakákoliv obrazovka, která funguje na operačním systému Android, může být jednoduše zrcadlena díky Chromecastu rovnou do televize. Jedinou podmínkou je, aby verze Androidu byla novější než 5.0. Docílíte toho tak, že otevřete aplikaci Google Home, vyberete Chromecast a zvolíte možnost Odesílat moji obrazovku. Pro následné vypnutí pouze zvolíte možnost Zastavit zrcadlení.

Posílejte si za pomoci Chromecastu i hudbu

Máte u televize kvalitní zvukový systém? Pak by byla škoda ho nevyužít, jelikož tato chytrá mašinka od Googlu umí samozřejmě i odesílat hudbu. Je možné přenášet nejen z YouTube, ale i z ostatních velkých streamovacích služeb, jako je Spotify, Amazon Music nebo Pandora. Stačí, aby obě zařízení byla připojena k jedné wifi, a za pomoci ikony Chromecastu můžete začít sdílet vše, co si zrovna chcete poslechnout.

Zdroj: https://www.the-ambient.com/guides/google-chromecast-tips-tricks-1152