Přihlašování bez hesla do Windows ušetří čas i nutnost pamatovat si zbytečné údaje

Přihlašování bez hesla do Windows ušetří čas i nutnost pamatovat si zbytečné údaje

V dnešní době si musíme chránit snad vše. Co se týče elektroniky, tu většinou zabezpečujeme heslem. Sami to znáte jistě z praxe. Chytrý telefon, notebook nebo počítač, všechny tyto mašinky máme zabezpečené heslem. Jinak tomu není ani u Microsoft Windows. Ovšem co dělat v případě, že zapomeneme heslo, které nás má chránit? Potom máme větší problém, protože se ke svým datům nemůžeme dostat ani my jako majitelé.

Jak získat přístup k počítači s OS Windows bez použití hesla

Přihlášení k PC nebo notebooku bez hesla je prozatím možné pouze pro Windows 10 Home Edition. Dříve se tato funkce vyskytovala pouze na firemních verzích operačního systému Windows. Chystá se také pro Windows 11 Home Edition. Pokud ovšem tuto funkci chcete aktivovat a používat, pak k tomu potřebujete účet u Microsoftu a ten musí být platný.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp Communities ulehčí správu skupin. A aplikace láká na další novinky
Zdroj obrázku: Freepik
  1. Na počítači nebo notebooku otevřete webový prohlížeč a přejděte na oficiální stránku Microsoftu. Přihlaste se ke svému platnému Microsoft účtu.
  2. Dostanete se do sekce Nastavení.
  3. Vyberte zde možnost Zabezpečení a po rozkliknutí zvolte možnost Další zabezpečení.
  4. Teď před sebou máte hned několik možností. Nás ale zajímá ta pod jménem Bez hesla, která se nachází na kartě Další zabezpečení. Zvolte možnost Zapnout.
  5. Teď už se před vámi na obrazovce zobrazí několik dalších kroků, které musíte všechny potvrdit. Po dokončení budete mít možnost se přihlašovat bez hesla.

Samozřejmě si ale uvědomte, že zapnutím této funkce vám je umožněno přistupovat k vašemu počítači nebo notebooku bez hesla. Nicméně pokud máte někde nastavena další hesla nebo jiné zabezpečení, tak se jich tímto krokem nezbavíte a pořád bude nutné se k nim přihlašovat podle toho, jak jste si je zabezpečili.

Mohlo by vás zajímat:  Rivalita mezi Android a Apple telefony pokračuje. V posílání souborů mají iPhony stále navrch

Když už nic, tak si ušetříte alespoň pamatování jednoho hesla, což je v dnešní době také pomoc. No ne?

Zdroj: https://hideez.com/blogs/news/login-without-password-in-windows