Interiér moderních aut snižuje počet tlačítek na minimum

Doba přináší významné inovace a s nimi se mění i design interiérů automobilů. Již dávno ustoupil trend, kdy každá funkce měla své vlastní tlačítko pečlivě umístěné v prostoru kabiny. V současnosti jsou v nejmodernějších vozidlech tlačítka redukována na minimum. Pro aktivaci různých funkcí se častěji využívá infotainment nebo hlasové ovládání. Ačkoli někteří lidé vyjadřují své názory na absenci mechanických tlačítek, je to přesto nejlepší směr, kterým se automobilky mohou ubírat.

Nová éra ovládání vozidel

Moderní vozidla se ubírají směrem k úplnému odstranění fyzických tlačítek. V současnosti je možné spustit elektrický vůz jednoduše stiskem brzdového pedálu a vozidlo je připraveno k jízdě. Dále hlasové ovládání nabízí intuitivní způsob ovládání, kdy stačí pouze vyjádřit své přání a virtuální asistent nebo asistentka v autě se okamžitě postarají o jeho naplnění. Tyto inovace směřují k vytvoření beztlačítkových interiérů, které nabízejí maximální komfort a snadné ovládání, zanechávajíce minulost s přeplněnými palubními panely dávno za sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Apple získal patent na bezkontaktní dobíjení elektromobilu. A tím jeho vstup do světa elektromobility nekončí
Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečná mechanická tlačítka

Srovnáme-li dnešní automobily s jejich předchůdci, je zřejmé, že mnoho moderních vozidel již nepotřebuje mechanická tlačítka. Například světla se automaticky zapínají a vypínají podle aktuální viditelnosti, což eliminuje nutnost manuálního ovládání. Klimatizaci můžeme jednoduše nastavit na požadovanou teplotu a vozidlo se postará o udržení této pohodlné atmosféry. V zimě se automaticky aktivuje vyhřívání volantu, sedadel, nebo dokonce čelního skla, což přináší další vrstvu komfortu. Moderní vozy jsou schopné detekovat zamlžení a automaticky spustit příslušný program pro jeho odstranění. Vzhledem k tomu, že stisknutí tlačítka již není nezbytné, ptáme se sami sebe: Proč bychom v moderních automobilech měli mechanická tlačítka vůbec mít?

Mohlo by vás zajímat:  Moderní technologie a správný způsob řízení dokážou efektivně šetřit palivem

Akorát zabírala místo

Buďme upřímní, kolik z nás skutečně využívá veškerá tlačítka v interiéru svých vozidel během každodenních jízd? O mnohá z nich možná ani nezavadíme pohledem, natož abychom je skutečně stiskli. V mnoha případech jsou tato tlačítka zcela zbytečná. I když se mohou občas hodit, není důvod, proč by měla zabírat prostor v interiéru nebo kazit jeho design. Skryté integrace tlačítek v infotainmentu jsou elegantním řešením pro jejich příležitostné využití. Je prostě zbytečné, aby tlačítka zabírala místo jinde a kazila celkový dojem z interiéru.

Zdroj: https://www.carsguide.com.au/car-news/whats-wrong-with-physical-buttons-car-brands-are-turning-dashboards-into-mobile-computers