Apple získal patent na bezkontaktní dobíjení elektromobilu. A tím jeho vstup do světa elektromobility nekončí

Apple získal patent na bezkontaktní dobíjení elektromobilu. A tím jeho vstup do světa elektromobility nekončí

Již před několika lety přišel fanoušek Tesly s řešením, které by obstarávalo automatické nabíjení elektromobilu, aniž by musel řidič nebo jiný člověk zasáhnout. Nedávno si Apple nechal patentovat způsob, který je ještě jednodušší. Vyžaduje ovšem speciální port v elektroautě a zvláštní nabíječky.

Apple tento patent získal teprve před týdnem, i když si o něj zažádal již před pěti lety. Nový systém funguje opravdu jednoduše a vše je založeno pouze na tom, že elektromobil má ve spodní části konstrukce speciální port, který se automaticky otevře vždy, když přijedete k nabíječce.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřebu auta zvyšuje nevhodný tlak v pneumatikách i pomalá jízda

Posunovače automaticky navedou auto rovnou do nabíječky

Díky posunovačům se pak navzájem přizpůsobí a auto se tak dokáže přesně trefit tam, kam potřebuje. Dokonce si tento systém dokáže poradit i s rozdílnou výškou vozů, což je paráda. Jakmile nabíjení dokončíme, pak nás čeká úplně stejný postup, ale obráceně. Po ukončení nabíjení se konektor sám vysune a nabíječka se uzavře. Uzavírání je zde hlavně z důvodu, aby se dovnitř nedostaly žádné nečistoty, které by mohly zkazit zážitek z bezproblémového nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Vzhled a opotřebení ojetého auta pomůžou odhalit jeho skutečnou historii
Zdroj obrázku: Freepik

Apple vyvíjí své vlastní autonomní elektroauto

Není tajemství, že firma Apple se již několik let pokouší vyvinout svůj vlastní elektromobil. Nicméně chce takové auto, které nebude potřebovat lidskou interakci, takže zatím tají, jak je daleko. Až nyní se nám dostalo malého nahlédnutí v podobě tohoto nabíjení. Apple se také nechce spoléhat na jiné firmy a vše si vyvíjí sám. Ať už jde o mapy, nebo multimediální zázemí uvnitř vozu. Kdo ví, třeba se brzy od Applu dozvíme více a možná se ještě dočkáme toho, že nás sveze robotické taxi.

Mohlo by vás zajímat:  Nejrychlejší elektromobily vyzkoušely legendární okruh Nürburgring Nordschleife. První tři rozhodně překvapily

A jaký je váš názor na elektromobilitu? Jste pro, nebo se držíte starých dobrých aut na naftu a benzín? Vidíte v tom vy sami budoucnost?

Zdroj: https://www.patentlyapple.com/2022/05/apple-has-won-a-patent-for-a-future-automated-electric-vehicle-charging-station.html