Pracovat na volné noze může každý. Vyhněte se začátečnickým chybám a pusťte se do toho naplno

Láká vás představa být pánem svého času a rozvrhnout si práci podle sebe? Už máte dost dělat pro někoho jiného, kdo vás neumí dostatečně a právem finančně ohodnotit, nebo jen zkrátka chcete mít více času pro sebe či cestovat? Nicméně pracovat na sebe vyžaduje hodně úsilí a disciplíny, jakmile toto zvládnete a zjistíte, jak si rozvrhnout práci, tak se z vás může stát úspěšný freelancer. Jaké jsou nejčastější chyby?

Nezačínejte bez plánu

Ať už se chystáte podnikat v jakémkoliv odvětví, vaše služba něco stojí, proto byste měli znát následující fakta:

  • Musíte vědět, co prodáváte.
  • Musíte znát cenu prodávaného produktu či služby.
  • Musíte znát své silné stránky.
  • Musíte mít přehled o konkurenci.
Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení přineslo nespočet výhod. Přesto klasickou nabíječku ještě neporazilo

Pracujete v odvětví, kterému se věnuje spousta lidí, ale není velká poptávka nebo naopak? Sledujte ty nejlepší, v čem tkví jejich úspěšnost, a nechte se inspirovat, abyste se mohli posunout o level výš. Tím neříkáme kopírovat cizí práci, pouze zjistit, proč je daný člověk úspěšnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Založte si přehledné osobní webové stránky

Mnoho lidí dává přednost prvnímu dojmu. Pokud chcete zaujmout lidi a ukázat, že to myslíte vážně, můžete si založit své osobní webové stránky, se kterými si vy nebo někdo jiný pohraje takovým způsobem, že potencionální zákazník bude hltat slovo za slovem a může mít šanci uvidět i nějaké příklady vaší práce. Není opravdu nic lepšího než přehledný a designově laděný web. Na webových stránkách by určitě neměl chybět kontakt na vás, ceník, příklad vašich prací.

Mohlo by vás zajímat:  Při čištění televize je třeba postupovat opatrně, speciální pomůcky práci usnadní

Buďte pánem svého času

V mnoha lidech vyvolává myšlenka práce z domova doslova naivitu. Práce z domova není totiž tak jednoduchá a bývá kontraproduktivní, pokud si nestanovíte jednoduchá pravidla. Mezi ně patří zejména časový rozvrh práce. Měli byste si vyhradit čas určený pouze pro plnění pracovních povinností, protože jakmile toto nedodržíte, je velice snadné sklouznout do narušení povinností tím, že si zapnete televizi a nevědomky postupně zmizí vaše koncentrace na práci a produktivita.

Zdroj: https://www.freelancermap.com/blog/freelancer-mistakes/