Bazény se slanou vodou plní i domácnosti. Za svou popularitu vděčí několika skvělým výhodám

Bazény se slanou vodou plní i domácnosti. Za svou popularitu vděčí několika skvělým výhodám

Není to tak dávno, kdy bazény se slanou vodou byly pouze na výletních lodích nebo v plážových hotelech. Ovšem v posledních letech se tento trend rozšířil i mezi majitele zahrad a domů. U mnohých lidí se staly oblíbenější variantou, slaná voda působí trochu jinak.

Jaké jsou výhody bazénů se slanou vodou?

  • Jednou z největších výhod těchto slaných bazénů je rozhodně neustálá chlorace. Stačí, aby voda proudila, a generátory se postarají o zbytek.
  • Druhé pozitivum vás možná překvapí, protože na rozdíl od bazénu se sladkou vodou zde dochází k menšímu podráždění očí. Je to dáno množstvím chlóru, který se v bazénu nachází.
  • Bazény se slanou vodou mají podstatně měkčí vodu, a proto jsou vhodné pro lidi, kteří trpí nějakou formou kožní alergie nebo mají citlivou pokožku. To je způsobeno chemickým procesem známým jako elektrolýza, díky kterému je v bazénu méně nečistot a minerálů.
  • Posledním kladem je cena. I když je pořizovací cena o něco vyšší, celkově za údržbu zaplatíme mnohem méně.
Mohlo by vás zajímat:  Nejdůležitější orgán těla je stále obestřen tajemstvím. Některá fakta o mozku překvapí
Zdroj obrázku: Freepik

Podívejme se také na nevýhody

  • Pořízení a instalace je dražší než u bazénů se sladkou vodou, což je ale, jak jsme již zmínili, mírněno cenou za údržbu, která je zase o dost nižší.
  • Na používání a údržbu jsou složitější. Jelikož pokud máme problém se sladkovodním bazénem, pak stačí přidat trochu chlóru a máme hotovo, což zde nejde a musíme se spoléhat na přístroje, které jsou dodány k bazénům.
  • Ve slaných bazénech je samozřejmě sůl. A už od základní školy víme, že mezi její vlastnosti patří koroze. Může se tak stát, že kovové část v bazéně mohou po čase začít rezavět. Tato voda má sice asi desetkrát menší koncentraci soli než voda oceánská, ale na nějakou tu malou korozi už určitě postačí.
Mohlo by vás zajímat:  Okolo 5G sítě se rozšířilo mnoho mýtů. Není nebezpečná pro zdraví ani planetu

A jakému druhu bazénů dáváte přednost vy? Zůstáváte věrni klasice, nebo jste dali šanci bazénům se slanou vodou?

Zdroj: https://www.healthline.com/health/salt-water-pool